NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov sa dohodlo na zmluve so slovenským útočníkom Adamom Daudom, ktorý naposledy pôsobil v Nitre.


Dvadsaťšesť ročný center vyrastal v Kanade, kam sa už v útlom veku presťahoval s rodinou. Za sebou má úspešné pôsobenie v najlepšej univerzitnej lige NCAA, kde štyri roky obliekal dres newyorskej Colgate University popri štúdiu ekonómie. Po univerzite hrával East Coast Hockey League v organizáciách Newfoundland Growlers, Kalamazoo Wings a Jacksonville IceMen. Prevažne celý uplynulý ročník 2020-21 odohral na Slovensku v HK Nitra, kde v 25 stretnutiach zaznamenal 14 bodov za sedem gólov a rovnaký počet asistencií. Štyri zápasy pridal aj za Jacksonville IceMen.

„Bol som nadšený z možnosti hrať pod trénerom Majorossom, počul som o ňom veľa dobrých vecí. Taktiež to, čo dokázal s mužstvom v minulej sezóne, je veľmi sľubné. Myslím si, že v budúcej sezóne môžeme prekvapiť ešte oveľa viac. Verím, že budem mať v tíme veľkú úlohu. Mojím cieľom je, aby sme sa dostali v play-off čo najďalej a určite si myslím, že to je s týmto mužstvom dosiahnuteľné,” vyjadril sa po podpise zmluvy Adam Dauda.


titulná foto: Miroslav Slávik

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P