Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 2:1. Nové Zámky, ktoré v predošlom kole získali istotu záchrany v extralige, strácajú na Liptákov tri kolá pred koncom 9 bodov. Pre Novozámčanov sa s veľkou pravdepodobnosťou po základnej časti skončí sezóna. Aby sa tak nestalo, potrebujú vo všetkých troch zostávajúcich zápasoch bodovať naplno a súčasne Liptáci nemôžu získať ani bod.

Novozámčania cestovali na Liptov povzbudení cenným víťazstvom z Humenného. V súboji tabuľkových susedov videli diváci bojovný hokej, ktorému dominovali defenzívy a pozorní brankári. Domáci išli do vedenia v 14. minúte, keď si Nespala poradil s obrancom Mamčicsom a prestrelil Kantora – 1:0. V 24. minúte Novozámčania vyrovnali, keď sa po závare pred bránkou domácich presadil Johnson. Liptáci strelili víťazný gól v 28. minúte po tom, čo Quince v úniku dvoch proti jednému zužitkoval prihrávku Réwaya – 2:1.

TEL – 47. kolo:

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC MIKRON Nové Zámky 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 14. Nespala, 28. Quince (Réway) – 24. Johnson (Prokeš, Michnáč). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Gegáň, Frimmel, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1275 divákov

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Thompson, Žilka, Mezovský, Lalík, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Sukeľ, Kriška, Lahtinen – Nespala, Vankúš, Tkáč – Vojtech

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák – Michnáč, Prokeš, Johnson – Loggins, Roy, Stupka – Števuliak, Ondrušek, Ružek – Kováč, Barto, Fafrák – Múčka