Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 48. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Novozámčania si udržali šancu na účasť v predkole play off, no v záverečných dvoch dueloch musia získať plný počet bodov a Liptovský Mikuláš nemôže bodovať ani raz.

Nové Zámky viedli od 11. minúty zásluhou Mária Múčku a v 39. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov Radek Prokeš. Michalovčania, ktorí bojujú o prvenstvo v základnej časti, dokázali v treťom dejstve zmazať manko po góloch Mattewha Santosa a Maxwella Newtona. Domáci však nezložili zbrane a v 58. minúte rozhodol o ich trojbodovom zisku Václava Stupka.

Tipos extraliga – 48. kolo:

HC MIKRON Nové Zámky – HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 11. Múčka (Hatala), 39. Prokeš (Stupka), 58. Stupka (Hatala) – 49. Santos (Daugavinš), 55. Newton (Wilkins). Rozhodovali: Klejna, Hronský – Orolin, Jurčiak, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1334 divákov

Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský, Mészáros – Johnson, Prokeš, Michnáč – Ružek, Roy, Loggins – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Múčka, Barto, Kováč

Michalovce: Glosár – Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Korenčík, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš – Paločko, Wilkins, M. Valach – Stripai, Fedor, Varga – Kabáč, Buc, Vašaš