Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľnom zápase 49. kola Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 5:2 a posunuli sa na šieste miesto, ktorá znamená miestenku vo štvrťfinále play off.

O priamych postupujúcich sa rozhodne v záverečnom 50. kole základnej časti, ktoré je na programe v piatok 8. marca. Hokejisti Nových Zámkov už s istotou obsadia 11. miesto a po základnej časti sa pre nich sezóna skončí.

Slovan mal dobrý vstup do zápasu, keď strelil v priebehu 8. až 13. minúty tri góly. Sľubný náskok však neudržal, do prestávky znížil dvoma gólmi domáci kapitán Stupka. Zámky mohli vyrovnať v druhej tretine, ale nevyužili štyri presilovky a potom ani piatu v úvode tretieho dejstva. Vyše minútu pritom hrali aj vo výhode o dvoch hráčov. Domácich v závere oslabil Hatala, ktorý dostal za napadnutie hlavy a krku trest v hre, a Slovan pridal ešte dva góly.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:5 (2:3, 0:0, 0:2)

Góly: 14. Stupka (Števuliak, Kozák), 19. Stupka (Roy, Múčka) – 8. Poirier (Pecararo), 12. Pecararo (Poirier, Maier), 13. Maier (Takáč, Fominych), 58. Sersen (Šille), 60. Mahbod (Fominych). Rozhodovali: Žák, Snášel – Ordzovenský, Hajnik, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Hatala 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2632 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Laurenčík, Kozák, Mészáros – Michnáč, Prokeš, Johnson – Múčka, Roy, Ružek – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Kováč, Barto, Šišovský

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Romančík – Pecararo, Findlay, Poirier – Fominych, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Žitný, Šille, Dudáš – Kukumberg