Vedenie klubu podpísalo s českým útočníkom zmluvu do konca sezóny.

Albert Michnáč prichádza do Nových Zámkov z českého Kladna, kde v uplynulom ročníku českej extraligy odohral 35 zápasov so ziskom šiestich bodov.

“S klubom sme boli v spojení už počas minulej sezóny, vtedy môj prestup napokon nevyšiel. Hoci si na mňa Kladno uplatnilo opciu, záujem Nových Zámkov tu stále bol a som veľmi rád, že môžem byť súčasťou Býkov. Poznám sa s Radkom Prokešom, s ktorým sme spolu hrali v Českých Budějoviciach. Sme naozaj skvelí kamaráti, takže aj on zohral rolu v mojom rozhodovaní sa,” povedal o svojom príchode na juh Slovenska Albert Michnáč.

Novozámockým fanúšikom môže byť známy predovšetkým z pôsobenia v Prešove, kde patril v sezóne 2021-22 k najproduktívnejším hráčom tímu. “Myslím si, že máme veľmi kvalitné mužstvo, takže verím v čo najviac víťazstiev. Na Slovensku už som odohral pol sezóny a povedal by som, že sa mi v lige darilo, preto mám na seba vysoké nároky. Očakávam, že budem patriť k ofenzívnym ťahúňom tímu,” dodal 24-ročný útočník.

Nakoľko Albert Michnáč spĺňa jednu z výnimiek k udeleniu štátneho občianstva Slovenskej republiky, klub pracuje na jeho získaní. Na súpiske Býkov by preto nemal zaberať legionárske miesto.

“Albert je pracovitý útočník, šikovný a silný na puku, zároveň dobre fyzicky vybavený. Ideálne preto zapadá do štýlu našej aktívnej hry a systému. Má veľký potenciál presadiť sa v našej lige, čo dokázal už počas pôsobenia v Prešove. Po sezóne v českej extralige očakávame, že bude ťahúňom nášho útoku,” povedal na adresu novej ofenzívnej posily tréner Erik Čaládi.

Odchovanec pražskej Sparty hokejovo vyrastal v kanadskej juniorskej súťaži OHL. Po návrate do Česka si v rámci extraligy obliekol dres Sparty Praha, Karlových Varov, Českých Budějovíc, Plzne a naposledy Kladna. Česku republiku reprezentoval na majstrovstvách sveta do 20 rokov.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P