NOVÉ ZÁMKY – K ofenzívnym lídrom Býkov by mal v novej sezóne patriť stále iba 23-ročný americký útočník Robby Jackson. Hoci do NHL draftovaný nikdy nebol, až štyrikrát dostal pozvánku zapojiť sa do prípravných kempov profiligových mužstiev (St. Louis Blues, Montreal Canadiens a dvakrát San Jose Sharks). Šikovný center s dobrou strelou naberal skúsenosti okrem juniorskej USHL, aj v univerzitnej NCAA a profesionálnych súťažiach AHL a ECHL.

Pred jeho premiérovou sezónou v Európe sme sa rozprávali o hokejových, ale i nehokejových témach.


Robby, na úvod sa skús predstaviť našim fanúšikom. Kde si vyrastal a ako si sa dostal k hokeju?
Pochádzam z Kalifornie, kde som aj vyrastal. K hokeju ma priviedol môj otec, dá sa povedať, že hneď po narodení. Mali sme permanentky na zápasy San Jose Sharks, nebolo to teda ťažké.

Mal si v detstve obľúbeného hráča?
Počas môjho dospievania ním bol určite Martin St. Louis.

Súdiac podľa bodov a štatistík, v juniorskej súťaži USHL si dosiahol celkom slušný úspech. Aké sú tvoje najlepšie spomienky na toto obdobie?
Vyhral som ocenenie nováčika roka v USHL, to je určite moja najlepšia juniorská spomienka.

ČÍTAJTE AJ: Do kádra Býkov pribudli dve zahraničné posily

Rozhodol si sa zvoliť si univerzitnú cestu, strávil si štyri roky na univerzite v St. Clouds. Aký odbor si vyštudoval a aké vzdelanie si dosiahol?
Mám bakalársky titul z odboru televízne vysielanie a psychológia.

Šampión divízie, dvojnásobný šampión základnej časti, jeden z lídrov tímu … Boli tieto štyri roky na univerzite zatiaľ tvojimi najlepšími rokmi?
Tie štyri roky boli najlepšími rokmi môjho života, ale nie mojej hokejovej kariéry. Tie sú totiž stále ešte len predo mnou. Chcem sa každým rokom zlepšovať. Chcem sa zlepšovať zakaždým, keď vykorčuľujem na ľad.

Posledné dve sezóny si skúšal šťastie v AHL, ale väčšinu zápasov si odohral dole v ECHL. Je ťažké získať si miesto na súpiske farmárskeho tímu, pokiaľ nemáš NHL zmluvu?
Celé je to komplikovanejšie, ale nie, nie je to až tak ťažké. Podobnú cestu však volí veľa ľudí. V ECHL bola pre mňa osobne jednoducho lepšia situácia, takže som tam hral väčšinu svojich zápasov.

Prečo si sa rozhodol odísť do Európy?
Vždy som sa zaujímal o hokej v Európe. Máte tu niekoľko krásnych miest a myslím si, že si tento rok na Slovensku veľmi užijem. Som veľmi nadšený.

Mimo iného, v St. Cloud si sa stretol so slovenským brankárom Dávidom Hrenákom. Máš teda aspoň nejaké základné znalosti o Slovensku?
Áno, samozrejme! Dokonca som už na Slovensku aj bol, ako šestnásťročný som totiž hral za Spojené štáty na Memoriáli Ivana Hlinku! Rád by som sa naučil aj váš jazyk, už na tom pracujem.

Aké sú tvoje osobné ciele a očakávania od prvej zahraničnej sezóny?
Mojim cieľom je pomôcť Novým Zámkom byť tým najlepším tímom, akým môžeme byť. Chcem svojou osobou prispieť k víťaznému tímu.

Poďme teraz z ľadu. Kto je Robby Jackson, čomu sa venuje vo voľnom čase a aké sú jeho záujmy?
Robby je chalan, ktorý sa rád smeje a užíva si život plnými dúškami. Miluje golf, sledovanie filmov, čítanie a šach.

Keby si sa nevenoval hokeju, čo by si robil?
Venoval by som sa športu. Buď by som hral iný šport, venoval sa trénerstvu alebo by som šport pokrýval mediálne. Milujem šport. Všetky.

Keď sme už pri médiách, čo nám povieš k televíznej šou s názvom „Off The Ice With Robby J“?
Och, haha, „Off The Ice With Robby J“ bolo veľmi veľa srandy a zábavy. Som veľmi v pohode s vystupovaním pred kamerami, takže každý týždeň, keď sme mali domáci zápas na univerzite, som urobil zábavný rozhovor s jedným zo svojich spoluhráčov. Išlo mi o to, aby nás fanúšikovia spoznali ešte lepšie. Rád som ukázal svoju pravú tvár, osobnosť a to, ako sa zabávam. Táto šou bola skvelým spôsobom, ako to dostať k fanúšikom.

Ako budú vyzerať tvoje ďalšie dni? Čo chceš stihnúť ešte pred príchodom na Slovensko?
Budem korčuľovať, cvičiť a hrať golf! Moje perfektné leto.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P