NOVÉ ZÁMKY – Býci hlásia dve zahraničné posily. Vedenie HC Mikron Nové Zámky angažovalo amerického útočníka Robbyho Jacksona a fínskeho obrancu Roopea Reiniho.


Pre 23-ročného amerického útočníka Jacksona pôjde o prvé pôsobisko mimo Severnej Ameriky. Za sebou má štvorročné pôsobenie v univerzitnej súťaži NCAA. V uplynulých troch sezónach hral najmä v ECHL, avšak nastúpil aj do 12 zápasov v AHL. V uplynulom ročníku odohral 15 stretnutí v drese Tulsa Oilers (ECHL), v ktorých získal 12 bodov za 5 gólov a 7 asistencií. Za rovnaký klub nastupoval aj v sezóne 2019/2020 a v 57 zápasoch mal bilanciu 19 gólov a 21 asistencií.

Kariéra 22-ročného fínskeho obrancu Reiniho sa doteraz odvíjala vo fínskych ligách. Prevažnú časť uplynulého ročníka odohral v druhej najvyššej súťaži v drese Imatran Ketterä. V 39 zápasoch dosiahol bilanciu 7 gólov, 34 asistencií, 41 bodov a 12 plusových bodov. Stal sa zároveň najlepším obrancom súťaže. Okrem toho nastúpil aj do 9 zápasov v elitnej Liige, kde v drese SaiPa Lappeenranta získal 1 asistenciu.

Jackson a Reini sú treťou, resp. štvrtou zahraničnou posilou novozámockého klubu. Do kádra už v medzisezónnom období pribudol švédsky brankár Christian Engstrand a americký útočník Austin Farley.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P