V utorok 1. augusta odštartovali hokejisti HC Nové Zámky spoločnú prípravu na nový ročník Tipos Extraligy.


Býci sa stretli takmer v kompletnom zložení, na zraze chýbal iba americký útočník Austin Farley, ktorý by mal na Slovensko priletieť druhý augustový týždeň. Po úvodnom zoznámení sa a vybalení si vecí zamierili zverenci trénerov Erika Čaládiho a Ľubomíra Hurtaja do fitness centra Gold Gym, kde absolvovali úvodné fyzické testy.

Ak pôjde všetko podľa plánu, prvý tréning na ľade by mali stihnúť ešte v piatok. “Všetci sa tešíme, že sme odštartovali spoločnú prípravu. Čo sa týka tréningov na ľade, musíme byť trpezliví. Zatiaľ to vykryjeme testovaním hráčov a tréningovými jednotkami na suchu. Verím však, že vykorčuľujeme koncom týždňa. Máme tu veľa hráčov, viacerí z nich sú na skúške a potrebujeme ich vidieť. Preto budeme zatiaľ trénovať v skupinách a niektoré dni i dvojfázovo. Budúci týždeň nás čakajú dva zápasy v priebehu dvoch dní, kde budeme mať možnosť vyskúšať si všetkých. Po treťom prípravnom zápase by sme už s trénerským tímom chceli mať jasno v tom, kto tu zostane, aby sme mohli nabehnúť do normálnych tréningových cyklov a zamerali sa na jednotlivé útoky, obranné dvojice či špeciálne formácie,” prezradil po prvom dni tréner Ľubomír Hurtaj.

O kondičnú a silovú stránku mužstva sa bude aj v nadchádzajúcej sezóne starať Peter Tóth, ktorý viedol i úvodný deň v posilňovni. “Prvé dva dni testujeme hráčov, aby sme mohli porovnať ich aktuálnu fyzickú pripravenosť s výsledkami z polovice júna. Máme možnosť vidieť ich progres, poprípade, ak tam bol nejaký zdravotný problém, vieme sa individuálne venovať daným potrebám. Po silových testoch absolvujú hráči ešte dva bežecké a následne nabehneme do plnej tréningovej prípravy čo sa mimo ľadu týka,” ozrejmil Tóth.


Menoslov hráčov na úvodnom zraze 1. augusta 2023:

Brankári: Pavel Kantor, Juraj Ovečka, Viktor Mičík
Obrancovia: Andrej Hatala, Branislav Ligas, Peter Novajovský, Michal Roman, Lukáš Kozák, Mike Lee, Roberts Mamčics, Michal Laurenčík, Adam Zlocha, Sebastián Droppa
Útočníci: Richard Ondrušek, Juraj Mikúš, Tomáš Mikúš, Patrik Števuliak, Radek Prokeš, Albert Michnáč, Václav Stupka, Troy Loggins, Marc-Olivier Roy, Peter Šišovský, Mário Múčka, Jakub Ružek, Martin Barto, Miloš Fafrák, Hugo Kováč, Alex Géci, Peter Šándor, Filip Molnár

Pripoja sa neskôr: Austin Farley


Fotoreportáž z úvodného dňa nájdete na našom Facebooku.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P