Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky vyhrali v nedeľnom dueli 40. kola na ľade lídra HK Spišská Nová Ves 4:3.

Nové Zámky po dvoch predchádzajúcich prehrách vstúpili do zápasu aktívne a Kanaďan Marc-Olivier Roy otvoril skóre v 8. minúte. Už o 62 sekúnd neskôr síce jeho krajan Kale Kerbashian vyrovnal, no hostia potom zaznamenali tri góly za sebou a rozhodli o svojom víťazstve. V tretej tretine sa Spišiaci snažili zápas zdramatizovať, no už iba skorigovali prehru gólmi Juraja Majdana a Branislava Rapáča, ktorý na 3:4 znížil 27 sekúnd pred sirénou.


Tipos extraliga – 40. kolo:

HK Spišská Nová Ves – HC MIKRON Nové Zámky 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)

Góly: 9. Kerbashian (Majdan, Merežko), 45. Majdan (Rapáč, Kerbashian), 60. Rapáč (Merežko, Kerbashian) – 8. Roy (Johnson, Hatala), 12. Michnáč (Mamčics, Prokeš), 26. Ligas (Kováč, Fafrák), 31. Stupka (Prokeš, Mamčics). Rozhodovali: Štefik, Žák – Jurčiak, Valo, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2548 divákov.

Spišská Nová Ves: Surák – Groch, Merežko, Žiak, Ališauskas, Romaňák, Valach – Archambault, Nellis, Bakoš – Majdan, Kerbashian, Vandas – Hamráček, Bortňák, Rapáč – Danielčák, Vrábeľ, Drábek

Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Johnson, Roy, Loggins – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Fafrák, Barto, Kováč


Hlasy trénerov (zdroj: hokejportal.net):

Martin Saluga (HK Spišská Nová Ves): “Prvá tretina bola veľmi zlá. Dopustili sme sa veľa individuálnych chýb. V obrannom pásme sme stratili veľa pukov. Keď chceme vyhrať, nemôžeme mať toľko strát. V druhej tretine sa mužstvo vrátilo k svojmu hokeju, ale stále tam niečo chýbalo. Nové Zámky následne veľmi dobre takticky bránili. Pokúšali sme sa to ešte vyrovnať, ale už nám nezvýšil čas.”

Karri Kivi (HC MIKRON Nové Zámky): “Dobre sme sa pripravili na tento zápas. Odohrali sme dobrú prvú tretinu, s ktorou sme boli oveľa spokojnejší ako v piatok vo Zvolene. Viedli sme 4:1 a vedeli sme, že čelíme nebezpečnému súperovi, ktorý sa vrátil do stretnutia dvomi strelenými gólmi. Nakoniec sme to udržali a mali sme šťastie.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P