SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v stredajšom zápase 28. kola Tipos extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 0:4.

HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – HC NOVÉ ZÁMKY 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 7. Giľák (Petgrave, Atwal), 24. Štrauch, 35. Giľák (Petgrave), 53. Nieminen (Kuru, Atwal). Rozhodovali: Smrek, Výleta – Durmis, Orolin, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Petgrave, Ouellet – Beaundry, Malina, Česánek – Hamráček, Tyczynski, Giľák – Rapáč, Vartovník, Salituro – Tomala, Ščurko, Nieminen – Kuru, Štrauch, Vrábeľ.

Nové Zámky: Bakala – Holenda, Kozák, Fereta, Bull, Hatala, Ligas, Roman – Klempa, Šiška, Fetkovič – Barto, Števuliak, Langkow – Ferenyi, Kurbatov, Varga – Šišovský, Jackson, Ondrušek – Tóth.

Víťazstvo na Slovane postavilo Spišiakov do úlohy favorita zápasu a od úvodného buly ju aj začali potvrdzovať. V 7. minúte zužitkoval Giľak prihrávku Petgravea a otvoril skóre. Hosťom sa naskytla príležitosť vyrovnať v dvoch za sebou idúcich presilovkách, ale Melicherčíka neprekonali. Spišiaci zdvojnásobili náskok v 24. minúte, Štrauch unikol po krídle a nedal Bakalovi šancu – 2:0. Ešte v druhej časti sa presadil aj Giľák, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase. Najväčšou prekážkou pre hostí bol brankár Melicherčík, ktorý svoj tím podržal pri viacerých tutovkách súpera a udržal si čisté konto. Triumf domácich spečatil Nieminen, ktorý v 53. minúte po vypichnutí puku premenil sólový únik – 4:0.