NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov v piatok podpisom zmluvy spečatilo príchod Andreja Hatalu. Dvadsaťštyriročný obranca sa na juh Slovenska vracia po sezóne vo Zvolene.


Každému novozámockému fanúšikovi dobre známy obranca odohral v uplynulom ročníku za HKM Zvolen 41 zápasov, v ktorých získal dve asistencie. Na konci sezóny sa bývalý mládežnícky reprezentant radoval s Rytiermi zo zisku majstrovského titulu.

Bývalý hráč trenčianskej Dukly či žilinských Vlkov odohral v Nových Zámkoch dve kompletné sezóny (2018-19, 2019-20), dovedna v nich nastúpil na 115 extraligových zápasov. „Ozval sa mi riaditeľ klubu Imre Valášek, ktorý sa ma pýtal na moje plány. Minulú sezónu som z osobného hľadiska nemal až takú dobrú, preto ma záujem Nových Zámkov potešil. Poznám sa s viacerými chalanmi v kabíne a vraciam sa do známeho prostredia, ktoré mám rád,” prezradil po podpise zmluvy Andrej Hatala.

„Z tímového hľadiska je cieľom určite postup do play-off, z toho osobného zase byť prínosom pre tím, cítiť sa potrebný a baviť sa hokejom,” zamyslel sa odchovanec trenčianskeho hokeja, ktorého do Nových Zámkov dlhodobo lanáril Matúš Holenda. „Holík ma lámal už mesiac, nonstop mi vyvolával. Nemal som teda už nad čím váhať.”


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P