NOVÉ ZÁMKY – Vedenie novozámockých Býkov sa dohodlo na zmluve s 27-ročným americkým útočníkom Troyom Logginsom, ktorý naposledy pôsobil vo švédskom Västervikse. Opačným smerom v rámci výmeny putuje kanadský útočník Matteo Gennaro.


Šikovný ľavák si po úspešnom pôsobení v univerzitnej NCAA, kde hájil farby Northern Michigan University, vypýtal zmluvu na farme Detroitu Red Wings. Za Grand Rapids Griffins odohral dovedna tri sezóny, no vyskúšal si aj pôsobenie v nižšej ECHL. Po uplynulej sezóne jeho kroky smerovali do Európy. Za Västerviks IK odohral v rámci Allsvenskan dovedna 27 zápasov s bilanciou 9 gólov a 5 asistencií. So 14 kanadskými bodmi bol druhým najproduktívnejším hráčom mužstva.

“Naskytla sa nám príležitosť výmeny hráčov so švédskym Västerviksom, čo nebýva úplne bežné. Bohužiaľ, Matteo Gennaro u nás nedokázal naplniť svoj potenciál a taktiež nesplnil naše očakávania. Ide o veľmi slušného a dobrého chalana do kabíny, preto mu v novom pôsobisku prajeme veľa šťastia. Sme veľmi radi, že k nám prichádza Troy Loggins, ktorý má za sebou naozaj vynikajúcu univerzitnú kariéru. Svojou hrou sa nestratil ani v defenzívne ladenej švédskej Allsvenskan. Z toho, čo som videl, si myslím, že by mu štýl hry nášho mužstva mohol sedieť oveľa viac. Verím, že svojou šikovnosťou dokáže výrazne posilniť našu ofenzívu,” povedal k zmenám v kádri hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.Vítame Troya v Nových Zámkoch a želáme mu čo najviac úspešných zápasov v našom drese. Zároveň ďakujeme za odvedenú prácu Matteovi Gennarovi a vo Švédsku mu prajeme veľa šťastia.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P