NOVÉ ZÁMKY– V piatok 8. januára 2020 nastúpia zverenci Martina Hrnčára na zápas 29. kola Tipos extraligy, v ktorom na zvolenskom ľade vyzvú banskobystrických Baranov. Úvodné buly stretnutia je o 17:30.

Novozámockí Býci majú za sebou dvadsaťsedem odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťtri bodov. Naposledy prehrali na domácom ľade po zlepšenom výkone s nitrianskymi Corgoňmi 2:3 po samostatných nájazdoch. V tabuľke patrí Novozámčanom priebežná deviata priečka. Produktivitu mužstva ovláda dlhodobo zranený český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte osemnásť kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva s desiatimi presnými zásahmi.

Banskobystrickí Barani prehrali ostatných päť po sebe idúcich zápasov, naposledy so Zvolenom 1:3. V tabuľke patrí zverencom trénera Miroslava Chudého priebežná jedenásta priečka so ziskom 23 bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva spod Urpína je mladý kanadský obranca Alex Breton, ktorý má na svojom konte dvadsaťjeden kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva s ôsmimi presnými zásahmi je zase kanadský útočník Matt Mistele.

V oboch doterajších vzájomných zápasoch boli úspešnejší Býci. Vonku zvíťazili 5:3, na domácom ľade zase 3:2.


Súboj 29. kola Tipos extraligy, zápas medzi Banskou Bystricou a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok o 17:30. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P