NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 6. októbra nastúpili Nové Zámky pod Zoborom na prvé tohtosezónne derby s Nitrou. Po nezvládnutej druhej tretine prehrali býci s corgoňmi v rámci 10. kola Tipsport Ligy napokon 0:4.


„Ťažko sa mi hľadajú slová,“ začal s odpoveďou po chvíľkovom mlčaní brankár Christián Pavlas. „Opakujeme to po každom zápase, musíme začať premieňať presilové hry. Aj tentokrát sme ich mali k dispozícii naozaj dosť. Dokonca i o dvoch hráčov. Zahadzujeme šance jedna radosť, pritom ich až tak veľa nemáme. Žiaľbohu, nepodarilo sa nám skórovať a tým pádom zvrátiť zápas,“ obhliadol sa za nedeľňajším duelom, v ktorom Novozámčania vyprodukovali iba 17 striel a ani raz neskórovali.

Odchovanec bratislavského Slovana v 36. minúte za nepriaznivého stavu 0:4 vystriedal Mateja Kristína v bráne Nových Zámkov a odkrútil si svoj debut v drese s býkom na hrudi. „My brankári ideme do každého zápasu s vedomím, že prídu momenty, keď je to na nás a musíme podržať mužstvo. Po prvej strele opadla nervozita, snažil som sa chalanom pomôcť najlepšie ako som vedel,“ pokračoval bývalý mládežnícky reprezentant, ktorý si pod Zoborom do štatistík pripísal 25 úspešných zákrokov.

Pre zverencov trénera Milana Jančušku išlo o prvý zápas v sezóne, v ktorom neskórovali. Zároveň však išlo o tretiu prehru v rade a pokles na dvanástu priečku v ligovej tabuľke. „Ten výsledok asi zodpovedá predvedenému výkonu. My sa však nevzdávame, dali sme hlavy hore a ideme ďalej. Vrátime sa na ľad silnejší. Čaká nás Miškovec a my urobíme všetko preto, aby sme vyhrali,“ prisľúbil na záver Christián Pavlas.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P