KOŠICE — Býci v zápase 11. kola Tipos extraligy prehrali na košickom ľade s Oceliarmi 3:4 po samostatných nájazdoch. Hoci zverenci Martina Hrnčára bodovali v ďalšom zápase po sebe, v tabuľke klesli na priebežné druhé miesto.

HC Košice – HC MIKRON Nové Zámky 4:3 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 13. Klhůfek (Mráz, Růžička), 41. Pospíšil, 59. Růžička, rozh. sam. nájazd Pospíšil – 17. Bajtek (Holovič, Okoličány), 39. Rogoň (Ondrušek), 58. Hain (Västilä, Jurík). Rozhodovali: D. Konc st., Orolin – Durmis, Šoltés, vylúčení: 8:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 2:0, bez divákov.

HC Košice: Sedláček — Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Mudrák — Chovan, Pospíšil, Jenyš — Milý, Mráz, Klhůfek — Belluš, Frič, Jokeľ — Krasničan, Havrila, Džugan

HC MIKRON Nové Zámky: Lackovič — Hain, Fereta, Ligas, Västilä, Šeliga, Drtina, Mikuš, Giľák — Jurík, Seppänen, Obdržálek — Bajtek, Holovič, Okoličány — Rogoň, Ondrušek, Andrisík — Barto, Embrich, Rehák

Úvod zápasu priniesol svižný hokej a nechýbali ani gólové príležitosti. Pohybom hýrili najmä domáci, ktorí sa snažili otvoriť skóre. V 2. minúte v úniku dvoch proti jednému neskórovali Belluš a Mrázov backhendový pokus zastavila konštrukcia Lackovičovej bránky. V 13. minúte však Košičania išli do vedenia, keď Klhůfek po úniku aj so šťastím otvoril skóre – 1:1. Hostia sa postupne dostali do tempa a po pohľadnej spolupráci druhého útoku vyrovnal Bajtek – 1:1.

Ani v druhej časti nebola núdza o gólové príležitosti, k čomu prispelo aj viacero vylúčení. V 23. minúte Seppänen zakončil rýchlu akciu hostí iba strelou mimo bránky a o dve minúty nedotiahol domáci Chovan krátky únik do želaného konca. Brankárovi Lackovičovi pomohla pri šanci Milého žŕdka a sľubnú šancu nepremenil ani Baránek. Domáci sa opäť trápili v presilovkách, v ich kombináciách chýbal moment prekvapenia a najmä istota v zakončení. V 39. minúte hostia využili chybu Košičanov v rozohrávke a Rogoň upravil na 1:2.

Novozámčania hrali v úvode tretej tretiny presilovku, ale v nej nepostrážili Pospíšila, ktorý tiesnený Holovičom upravil na 2:2. Ďalší priebeh priniesol skôr taktickú bitku a tímy si dávali pozor na defenzívu. Hostia mali v 58. minúte 51-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a v nej Hain dostal puk do košickej bránky. Hostia však v pokračujúcej presilovke stratili puk a Růžička tvrdou strelou upravil na 3:3.

V predĺžení mali domáci presilovku, v ktorej Mráz netrafil odkrytú bránku. V samostatných nájazdoch skórovali Chovan, Pospíšil a Bajtek.

Jan Šťastný, tréner HC Košice: “Už sme sa potrebovali chytiť. Nemyslím si, že sme počas uplynulých zápasoch hrali zle, ale nie všetko sa vždy v hokeji podarí a my sa na gól veľmi nadrieme. Dnes bolo v úvode vidieť, že nám nešli nohy. Mali sme veľa šancí rozhodnúť zápas, no až v závere zápasu sa k nám priklonilo šťastie, keď sme vyrovnali na 3:3. Ten bod navyše je pre nás veľkým povzbudením po psychickej stránke. Dnes hráči prepotili košický dres a to je štýl, akým sa chceme prezentovať.”

Miloš Šeliga, dočasný tréner HC Mikron Nové Zámky: “Bol to tretí zápas v priebehu pár dní, chlapci už toho mali dosť. Boli sme blízko k víťazstvu, ale chýbal nám krôčiť. Gratulujem Košiciam k tomu, že to v závere preklopili na svoju stranu.”