Novozámockí Býci prehrali v zápase 15. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice “Oceliari 1:5.  Zverenci trénera Erika Čaládiho si pripísali štvrtú prehru v sérii a klesli na piate miesto.

Košičania položili základ úspechu v úvodnom dejstve, z ktorého si odniesli dvojgólový náskok. Strojcom ich úspechu bol prvý útok a najmä Hunter Fejes, ktorý dvakrát skóroval a pridal aj asistenciu. Svojím druhý gólom odpovedal na zníženie Troya Logginsa na 1:2 v 28. minúte a tak išli domáci aj do druhej prestávky s dvojgólovým náskokom. Košičania si aj v treťom dejstve strážili priebeh a dvoma gólmi v priebehu 52. minúty rozhodli o svojom triumfe. Na 5:1 uzavrel skóre duel Fejes, ktorý tak zavŕšil hetrik.


HC Košice – HC MIKRON Nové Zámky 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Pollock (Fejes, Bartánus), 8. Fejes (Pollock, Olsson), 30. Fejes (Jääskeläinen, Bartoš), 52. Draveccký (Rogoň, Havrila), 52. Fejes (Jääskeläinen, Pollock) – 28. Loggins (Lee, Roy). Rozhodovali: Orolin, Goga – Vyšný, Jurčiak, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.


Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Dravecký – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Lamper, Šimun, Bartánus – Bačo, Havrila, Rogoň

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Farley – Fafrák, Barto, Kováč

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P