NOVÉ ZÁMKY — Okrem troch bodov potešila aj ľudská spolupatričnosť. V piatok 18. októbra sa počas duelu 13. kola Tipsport Ligy medzi Novými Zámkami a Detvou uskutočnila dobrovoľná zbierka pre Niki Schulczovú.

Víťazstvo 3:0, tri body do tabuľky, prelomenie päťzápasovej šnúry prehier a vyzbieraných rovných 1000,-€ pre Niki značia, že piatok na zimnom štadióne v Nových Zámkoch stál naozaj za to.


„Keď som zbadal príbeh Niki u Sofi Procházkovej, ktorej sme robili zbierku pred pár rokmi, kontaktoval som ju s tým, aby mi poslala kontakt na jej maminu. Tú sme navštívili a oboznámila nás s diagnózami svojej dcéry. Liečbu Niki prisľúbila jedna lekárka, no problém bol v tom, že bude treba na mesiac vybaviť a zaplatiť ubytovanie. Rozhodol som sa, že si to zoberiem na starosť. Keď som poprosil fanklubákov o pomoc, všetci boli za. Keďže nás súril čas, museli sme zbierku uskutočniť už teraz. Ľudia však môžu prispieť samozrejme aj naďalej, napríklad vo fanklube,“ priblížil pozadie zbierky dlhoročný partner novozámockého hokeja a člen fanklubu Peter Hatina, ktorý zbierku inicioval.

Bez záujmu neostali ani hráči tipsportligistu. „Do kabíny s tým, že sa chystá zbierka pre Niki, prišiel Samo Hain, ktorý to zachytil na sociálnych sieťach. Jednohlasne sme sa zhodli, že prispejeme aj my. Po zápase s Detvou sa za nami zastavili ľudia z fanklubu, z tímovej kasy sme dorovnali sumu na guľaté číslo. Nevidím v tom žiadny problém, ide o výbornú vec a sme radi, že aspoň takouto formou môžeme pomôcť. Sám som zástanca toho, že ak človek vie pomôcť, mal by tak spraviť,“ vyjadril sa kapitán HC MIKRON Nové Zámky Juraj Jurík.

Okrem finančnej čiastky bude Niki na zápase, ktorého sa bude môcť zúčastniť, odovzdaný aj špeciálny dres podpísaný všetkými hráčmi.

O tom, že pomáhať sa oplatí, svedčia aj posledné informácie od Petra Hatinu. „Aj vďaka tomuto nášmu kroku nastupuje Niki na liečbu už tento pondelok. Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli!“

Veríme, že Niki svoj boj vyhrá. Držíme jej palce!
#SpoluZaZámky #SpoluZaNiki

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P