NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa zvíťazili v nedeľňajšom zápase 39. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 64. minúte Troy Loggins, ktorý ním zavŕšil svoj prvý hetrik v slovenskej extralige.

Aj vo štvrtom vzájomnom zápase týchto súperov v sezóne 2022/2023 sa zrodil najtesnejší výsledok. Novozámčania zdolali Spišiakov druhýkrát v ročníku a upevnili si miesto v prvej šestke. Spišiaci prehrali tretí zápas za sebou a deviaty z uplynulých jedenástich.

HC MIKRON Nové Zámky – HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:4 pp (3:3, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly:
1. Loggins (Johnson, Klempa), 3. Ondrušek (Ligas, Faith), 19. Jackson (Farley, T. Mikúš), 33. Loggins (Klempa, Hatala), 64. Loggins (Johnson) – 6. Džugan (Giľák, Myklucha), 10. Kerbashian (Majdan, Laporte), 19. Majdan (Kerbashian, Valach), 25. Majdan (Kerbashian). Rozhodovali: Výleta, Moller – Synek, Tichý, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1752 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Hatala, Kozák, Ligas, Mamčics, Laurenčík – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Faith, J. Mikúš, Bezúch – Múčka, Ondrušek, Lapšanský

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Ulander, Valach, Groch, Žiak – Rapáč, Nellis, Réway – Laporte, Kerbashian, Majdan – Džugan, Myklucha, Giľák – Vartovník, Bortňák, Belluš