Osudy ľudí, ktorí priamo čelia vojne, nám nie sú ľahostajné. Preto chceme pomôcť tým, ktorí museli opustiť to najdôležitejšie, čo človek vo svojom živote má – domov a svojich najbližších.


Okamžite sme začali konať a už v priebehu týždňa sme ponúkli ubytovanie pre 20 ľudí, ktorí museli opustiť svoje domovy a utiecť pred vojnou. Okrem základného materiálneho vybavenia sa im snažíme pomôcť aj s hľadaním zamestnania a zároveň aj s čo najrýchlejším začlenením sa späť do spoločnosti.

Hokejový klub HC Nové Zámky kategoricky odmieta vojnu a akékoľvek vojenské akcie, ktoré majú na svedomí smrť a utrpenie nevinných civilistov. Je naším jediným želaním, aby bol konflikt na Ukrajine čo najskôr zažehnaný a celá situácia vyriešená mierovou cestou.

Chceli by sme požiadať aj vás, ctených hokejových fanúšikov, ktorí by vedeli pomôcť či už finančne alebo materiálne, aby navštívili kontaktné centrum pre zber humanitárnej pomoci – budova bývalej VŠ na Letomostí, alebo priamo kontaktovali koordinátorov aktivít cez e-mailová schránku ukrajina@novezamky.sk alebo telefonickú linku +421 907 718 523.

Ďakujeme za spoluprácu.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P