NOVÉ ZÁMKY – V poradí deviatym hráčom z minuloročného kádra, ktorý sa s vedením HC Nové Zámky dohodol na predĺžení spolupráce, je 30-ročný útočník Peter Šišovský.

Šikovný krídelník má boháte skúsenosti s extraligovým hokejom, veď v nedávno skončenej sezóne prekonal hranicu 500 odohratých stretnutí v najvyššej súťaži. Aktuálne sa dáva do poriadku po operáci kolena a ako sám hovorí, v novej sezóne by na juhu Slovenska rád nadviazal na vydarené ročníky v drese Zvolena či Detvy.


Peťo, ako vyzerajú momentálne tvoje dni?
Som po artroskopii kolena, čo dosť ovplyvnilo aj moju prípravu na minulú sezónu. V podstate už mám po rekonvalescencii a postupne začínam s letnou prípravou.

Aké boli tvoje prvé pocity po podpise novej zmluvy?
Potešilo ma, že mal o mňa klub záujem. Pocity boli a sú dobré, som rád, že sme sa dohodli na podmienkach a môžem pokračovať v Nových Zámkoch. Verím, že sa nám podarí urobiť prvú osmičku a dostaneme sa do play-off. Skladá sa tu slušné mužstvo, ostáva nám už len naplniť očakávania.

Do Nových Zámkov si prišiel počas rozbehnutej sezóny, čo býva pre hráčov častokrát náročné. Ako si to vnímal ty?
Musím sa priznať, že som sa zmene prostredia potešil, pretože mi to v Poprade nesadlo. V Zámkoch som sa od prvého dňa cítil dobre a užíval som si zápasy. Rýchlo som si našiel aj cestu k chalanom, mali sme v kabíne veľmi dobré vzťahy. Rovnako tak to bolo aj s trénerským tímom. Systém mi sedel a myslím si, že sme hrali ako mužstvo dobrý a pozerateľný hokej.

Uplynulú sezónu si zakončil s 19 kanadskými bodmi. Ako ju hodnotíš z osobného hľadiska?
Ak sa na to pozriem z pohľadu čísiel, vychádza to nejako pol bodu na zápas. Určite som však od seba očakával viac, no pripisujem to najmä zlému úvodu sezóny. V jej závere sa mi herne a aj bodovo darilo viac, preto ma mrzí, že netrvala dlhšie. Určite to z mojej strany nebolo ideálne, preto som rád, že som si aj napriek tomu dokázal vybojovať kontrakt. Verím, že sa teraz vrátim v lepšej forme a nadviažem na sezóny zo Zvolena či Detvy.


Peter Šišovský odohral za Býkov v uplynulom ročníku Tipos extraligy 27 stretnutí. Foto: Štefan Mácsadi


Komunikoval si už aj s hlavným trénerom Gergelym Majorossom? Aká by mala byť tvoja úloha v rámci tímu v novom ročníku?
Áno, už sme sa spolu rozprávali, ale koniec-koncov, všetko bude záležať iba odo mňa a mojich výkonov. Tréner ma pozná a preto vie, čo odo mňa môže očakávať a v akých situáciách ma vie využiť čo najlepšie. Ako som už povedal, dúfam, že sa mi bude dariť zbierať body, pretože to odo mňa bude očakávať nie len on, ale aj mužstvo.

Máš v rámci Slovenska skúsenosti s poprednými klubmi, no zahral si si aj v zahraničí. Aké boli tvoje prvé dojmy zo zázemia a kabíny Býkov?
Musím povedať, že ma to v Nových Zámkoch milo prekvapilo. To bol to tiež jeden z dôvodov, pre ktorý som mal záujem pokračovať. Funguje to tu naozaj na dobrej úrovni a je tu veľmi veľa príjemných detailov navyše. Nedá mi nespomenúť, že všetci hráči máme každý deň zabezpečené obedy, čo je naozaj veľké plus a nestretol som sa s tým zatiaľ nikde inde… Samozrejme, ide stále o mladý klub, ktorý ešte len buduje svoju značku, ale ide to dobrým smerom.

V uplynulej sezóne si oslávil veľmi pekné jubileum – 500 odohratých zápasov v najvyššej súťaži. Stanovil si si nejaký nasledujúci míľnik, ktorý by si rád dosiahol?
Je to pekné číslo, za ktoré som rád, ale nejako sa na to nesústredím. Idem od zápasu k zápasu a verím, že ich odohrám ešte minimálne raz toľko. To by ma potešilo.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P