NOVÉ ZÁMKY – V pondelok 26. augusta sa opäť zišli zverenci Milana Jančušku na raňajšom tréningu, aby započali jednu z posledných fáz predsezónnej prípravy. Už nasledujúci deň cestujú na siedmy prípravný zápas do Budapešti, kde vyzvú miestny Ferencvárosi TC.

V uplynulom týždni nastúpili Novozámčania v pozmenenej zostave v Topoľčanoch, kde prehrali 2:3 po predĺžení. Toto zaváhanie budú chcieť bielo-zelení napraviť v hlavnom meste Maďarska, kde bude ich súperom ambiciózny Ferencvárosi TC, aktuálny majster Erste Ligy a účastník Kontinentálneho pohára.

Od štvrtka zarezáva v Nových Zámkoch skúsený český obranca Ondřej Šmach, ktorý by si mal premiéru v novozámockom drese odkrútiť práve proti Fradi. „Musím povedať, že tréningy sú na vysokej úrovni. Minulý týždeň sa ešte dosť korčuľovalo, teraz tréneri hovorili, že sa zameriame na systém a detaily. Tých pár dní zatiaľ hodnotím veľmi pozitívne, opísal svoje dojmy 33-ročný rodák z Hodonína.

Ten sa na Slovensko vracia po dvoch rokoch strávených v krajine galského kohúta. Čo očakáva od súpera z Maďarska? „To popravde vôbec neviem. (smiech) Ja som totiž proti mužstvu z Maďarska ešte nehral, preto neviem, aký štýl hry mám očakávať. Zistím to asi až na ľade.“

Viacnásobný mládežnícky reprezentant sa po skončení sezóny vo francúzskom Amiens vydal do Austrálie. V krajine protinožcov si okrem iného zahral miestnu najvyššiu súťaž v drese Newcastle Northstars. „Dostal som sa tam vďaka kamarátovi z Kladna, ktorý v Austrálii žije už niekoľko rokov. Oslovil ma, že zháňajú obrancu na začiatok sezóny, išlo o šesť týždňov. Ja som súhlasil a priznám sa, bral som to skôr ako výbornú dovolenku. Miestny hokej je na amatérskej úrovni, funguje tam iba jeden profesionálny klub, inak hráči popri hokeji pracujú,“ ozrejmil na záver Šmach.

Prípravný zápas proti Ferencvárosi TC má úvodné buly v utorok o 18:30.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P