NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelya Majorossa uspeli v nedeľu na domácom ľade s Liptovským Mikulášom, ktorý zdolali 3:1. Už v utorok pritom privítajú Banskú Bystricu. Úvodné buly stretnutia proti Baranom je o 18:00.

Jednotné vstupné na zápas je 10 EUR, pričom platí režim OTP. Vstupenky budú k dispozícii v pokladniach od 16:00.


“Ako vždy hovorím, budeme sa snažiť ukázať, že sme lepší ako v poslednom zápase. Jedným z cieľov je vytvoriť si viac ofenzívnych príležitostí. Na videu sme si ukázali niekoľko herných situácií, ktorým by sme sa chceli vyhnúť, ale aj naopak, vyzdvihli sme také, ktoré by sme v našej hre chceli vidieť častejšie. V zápase zo seba vydáme maximum a pobijeme sa o výhru,” povedal pred zápasom s Banskou Bystricou hlavný tréner Gergely Majoross.


HC ‘05 BANSKÁ BYSTRICA

Klub spod Urpína prešiel v lete veľkými internými zmenami. Do klubu prišli viaceré nové tváre, zmenil sa majoritný akcionár i generálny riaditeľ. Medzi lídrov Baranov by mali v novej sezóne patriť najmä legionári Chase Berger, Mitchell Fossier či Nikita Ščerbak. V bráne stavil fínsky tréner Tuukka Poikonen na mladú dvojicu Filip Belányi – Matej Gajan.

Hoci Bystričania v úvodnom ligovom kole nestačili na Prešov, ktorému podľahli 4:5, v druhom kole si chuť napravili a zvíťazili v Poprade 4:2.


Aktuálny káder Banskej Bystrice:

Brankári: Filip Belányi, Matej Gajan.
Obrancovia: Martin Bdžoch, Dávid Boldižár, Ján Brejčák, Alex Breton (Kan.), Jake Cardwell (Kan.), Marc-Olivier Crevier-Morin (Kan.), Ivan Ďatelinka, Michal Ganz, Jakub Lopejský, Adam Žiak.
Útočníci: Chase Berger (USA), Miloš Bubela, Miloš Fafrák, Mitchell Fossier (USA), Gilbert Gabor (Švéd.), Matej Galbavý, Brian Ihnačák (Tal.), Kevin Jendroľ, Michal Kabáč, Matej Kraut, Matt Mistele (Kan.), Dominik Sojka, Nikita Ščerbak (Rus.), Dávid Šoltés, Alex Tamáši, Filip Vašaš, Alex Výhonský.


Posledný zápas:

HK Poprad – HC 05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 19. Bjalončík (Livingston), 40. Basaraba (Svitana, Drgoň) – 14. Fossier (Berger, Ďatelinka), 34. Jendroľ, 35. Mistele (Bubela), 55. Berger (Fossier, Šoltés). Vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P