NOVÉ ZÁMKY – V utorok 16. februára 2020, štyri dní po poslednom zápase so Slovanom, cestujú zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 39. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na košickom ľade vyzvú Oceliarov. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťosem odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťdeväť bodov. V tabuľke im patrí desiata priečka. Naposledy prehrali oba domáce zápasy so Slovanom Bratislava 0:2, resp. 1:3, predtým však zvíťazili v Detve 5:1. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťtri kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s jedenástimi presnými zásahmi český útočník Petr Obdržálek. Tesne pred koncom prestupového obdobia z mužstva odišiel český útočník Filip Bajtek, ktorý posilnil Nitru.

Košickí Oceliari sú v tabuľke na priebežnej ôsmej priečke so ziskom 56 bodov. Zverenci českého trénera Jána Šťastného vyhrali ostatné tri stretnutia, keď zdolali Poprad, DVTK i Detvu. Najproduktívnejším hráčom mužstva je skúsený slovenský útočník Michal Chovan, ktorý má na svojom konte štyridsať kanadských bodov. S dvadsiatimi presnými zásahmi je najlepším strelcom zase český krídelník Pavel Klhůfek. Košice pred koncom prestupového obdobia posilnili káder o kanadského útočníka Colina Jacobsa a slovenského mladíka Marcela Štefančíka.

Z doterajších dvoch vzájomných stretnutí získali Býci iba bod po prehrách 3:4 po samostatných nájazdoch a 0:1 v riadnom hracom čase.


“Máme za sebou dve dobré stretnutia. Zaslúžili sme si v nich oveľa viac, než sme reálne získali. Opäť sme však stroskotali na tom, že sme si nevytvorili dostatok šancí a nevyužili ponúknuté presilovky. Na tréningu to ide, páči sa mi prístup chalanov, preto verím, že úspech sa dostaví čo najskôr. Teraz nás čakajú Košice, kde bude dôležité eliminovať ich najlepších hráčov. Rovnako sa musíme už od úvodu prispôsobiť na väčší ľad a hrať s vysokou intenzitou,” konštatoval pred stretnutím s Košicami hlavný tréner Gergely Majoross.


Súboj 39. kola Tipos extraligy, zápas medzi Košicami a Novými Zámkami, má úvodné buly v utorok 18:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P