NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa podľahli v domácom zápase 29. kola Tipos extraligy Dukle Trenčín 1:5. O jediný presný zásah Býkovsa postaral Robby Jackson.

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Góly: 47. Jackson (Farley, Holenda) – 11. Berisha (Lemcke, Tybor), 13. Berisha (Nemčík, Rehuš), 23. Krajč (Rehuš, Gaťár), 27. Mahbod (Minárik), 36. Mahbod (Berisha, Krajč).
Rozhodovali: Baluška, Moller – Junek, Jedlička, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1058 divákov.

HC Nové Zámky: Bakala (27. Lackovič) – Knižka, Bull, Hatala, Meszároš, Ligas, Holenda, Tóth – Ahlholm, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Farley – Varga, Barto, Števuliak – Mišiak, Ondrušek, Ferenyi

HK Dukla Trenčín: Bowns – Lemcke, Kudla, E. Švec, Crinon, Starosta, Nemčík, Martiška, Krajčovič – Berisha, Mahbod, Tybor – Hudec, Valach, Honzek – Minárik, J. Švec, Bezúch – Krajč, Rehuš, Gaťár

Najväčším otáznikom pred zápasom bolo, v akom svetle sa po koronapauze predstavia Trenčania. Od prvých minú bolo zrejmé, že Dukle prestávka pomohla, na ľade Nových Zámkov bola lepšia a v prvej dvadsaťminútovke domácich prestrieľala. Do siete Bakalu sa dostali dva puky, v oboch prípadoch zakončoval presne Kanaďan Berisha.

V druhej tretine padli tiež dva góly a opäť oba do bránky domácich. Najskôr sa po chybe Zámčanov dostal do úniku Krajč, svoju šancu aj využil 0:3. Ten istý hráč sa v ďalšom úniku ocitol dokonca pri vlastnom oslabení, ale tentokrát neuspel. Táto presilovka domácim vôbec nesadla, po ďalšej chybe ich potrestal Mahbod. Po tomto góle vystriedal Bakalu v bránke jeho náhradník Lackovič. Ani tento moment však Trenčanov nepribrzdil a ešte do konca druhej dvadsaťminútovky strelil ich piaty gól opäť Mahbod.

V tretej tretine si hostia svoj náskok s prehľadom postrážili. Nevyrušil ich ani gól Jacksona, ktorý upravil skóre zápasu na konečných 1:5. K hetriku mal potom blízko Mahbod, ale Lackovič ho vychytal. Posledné slovo v zápase mal brankár Bowns, ktorý nedovolil skórovať Mišiakovi.

Gergely Majoross, hlavný tréner Nových Zámkov: „Prvé striedania boli v poriadku, ale neskôr sme nehrali na takej úrovni, ako sme si predstavovali. Neboli sme hladní po úspešnom výsledku. Myslel som si, že budem mať stále viac energie, ale to sa nedialo. Keď sme sa aj dostali do zakončenia, narazili sme na Bownsa. Chýbala nám energia, pôsobili sme skutočne pasívne v strednom i obrannom pásme. Zvyčajne takto nehrávame.  Posledné dva zápasy proti Trenčínu vyzerali úplne inak, teraz to bolo o niečom inom. My musíme pracovať oveľa lepšie. Tri body berie súper zaslúžene.“

Tero Lehtera, hlavný tréner Trenčína: „Je skvelé byť naspäť v práci. Veľmi dlho sme nehrali a na zápas sme sa preto tešili. Ako som povedal, je výborné byť znova v hre. Som skutočne šťastný, že sme vyhrali. Zvládli sme to, ale viem, že máme na to, aby sme hrali ešte lepšie. Teším sa z takého návratu do hry a na ďalšiu prácu s tímom a na ďalšie zápasy.“