NOVÉ ZÁMKY – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali vo štvrtom štvrťfinálovom stretnutí play-off Tipos extraligy so Zvolenom na domácom ľade 2:4. V piatom stretnutí, ktoré je na programe vo štvrtok 23. marca, má Zvolen výhodu mečbalu.

Býci zvládli lepšie úvodnú tretinu, ktorú vyhrali po góloch Tomáša Mikúša a Romana Faitha 2:1. Zvolenčania však dokázali v prostrednej časti zabrať a strelili v nej tri góly, keď sa presadili Zuzin, Marcinek a Hecl. V treťom dejstve Zvolen kontroloval hru, k čomu mu pomohla aj 6 a pol minútová pasáž bez prerušenia hry, ktorá domácim výrazne ubrala sily. Ani v hre bez brankára už Novozámčania zápas nedokázali zdramatizovať.

HC MIKRON Nové Zámky – HKM Zvolen 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)
Góly:
4. T. Mikúš (J. Mikúš, Mamčics), 13. Faith (Lee, J. Mikúš) – 5. Bondra (Viedenský, Zuzin), 26. Zuzin (Viedenský, Hecl), 30. Marcinek (Csányi, Šiška), 40. Hecl (Sideroff). Rozhodovali: Hronský, Baluška – Klejna, Jurčiak, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2112 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Chovan, Lee, Hatala, Roman – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Števuliak, J. Mikúš, Faith

Zvolen: Paterson – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Sládok, Kubka, S. Barcík – Zuzin, Viedenský, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, V. Fekiač, Jakúbek – A. Barcík