MIŠKOVEC – V nedeľňajšom dueli 7. kola nadstavby v skupine o konečné 7.-12. miesto Tipsport Ligy prehrali zverenci trénera Miroslava Mosnára s DVTK 2:3 po samostatných nájazdoch.

DVTK Miškovec – HC MIKRON Nové Zámky 2:2 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 21. Vas (Vandane), 48. Vojtkó (Harrison, Beauviller), rozh. nájazd Galanisz – 36. Pavúk (Andrisík, Jurík), 56. Bajtek (Hatala). Rozhodovali: Korba, Rencz – Beniač, Soltész, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Rodman (DVTK) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1025 divákov.

Miškovec: Rajna – D. Kiss, Ross, Vandane, Láda, Wehrs, Szirányi – Beach, Vas, Valchař – Magosi, Galanisz, P. Kiss – Beauviller, Harrison, Rodman – Páterka, Vojtkó

Nové Zámky: Nechvátal – Hatala, Magovac, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Hain – Obdržálek, Bajtek, Rogoň – Števuliak, Holovič, Andrisík – Fábry, Šille, Jurík – Ondrušek, Mikula

Domáci začali lepšie, prvé šance mali Vas a Valchař, ale svoje príležitosti nevyužili. Potom prevzali opraty zápasu do rúk Zámčania, vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, ale ani oni nemierili presne.

Skóre otvoril na začiatku druhej tretiny kurióznym spôsobom János Vas, jeho strelu tečoval do vlastnej bránky obranca Mikuš. Hra sa potom opäť vyrovnala, šance mali oba tímy, ale v 36. minúte vypálil spomedzi kruhov Pavúk a vyrovnal.

V tretej tretine domáci chceli rozhodnúť o dôležitom triumfe, ktorý by ich udržal v boji o play off, a opäť skórovali po hrubej chybe hostí. Brankár Nechvátal v snahe rýchlo rozohrať puk zaváhal, čo využil Vojtkó a poslal ho do siete. Zámčania však opäť dokázali vyrovnať, dve minúty po góle Vojtka sa o to postaral Bajtek a poslal duel do predĺženia.

V ňom mali možnosť rozhodnúť obe mužstvá, ale rozuzlenie napokon priniesli až nájazdy. V nich ukázali viac kumštu hráči DVTK, ktorí premenili tri pokusy, Zámčania iba jeden.