POPRAD – Zverenci Martina Hrnčára prehrali v utorkovej dohrávke 5. kola Tipos extraligy na popradskom ľade s Kamzíkmi 1:2.

HK Poprad – HC MIKRON Nové Zámky 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly:
35. Svitana (Preisinger, Haščák), 45. Tavi (Livingston, Zagrapan) – 28. Okoličány (Števuliak, Drtina). Rozhodovali: Adamec, D. Konc st. – D. Konc ml., Jurčiak, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik

Nové Zámky: Lackovič – Hain, Holenda, Fereta, Västilä, Drtina, Ordzovenský, Mikuš, Roman – Bajtek, Seppänen, Obdržálek – Števuliak, Holovič, Okoličány – Rogoň, Embrich, Zahradník – Giľák, Ondrušek, Jurík

Hra oboch mužstiev sa rozbiehala len veľmi pomaly. Prvú väčšiu šancu zápasu spálil fínsky legionár v drese Poprad Tavi, ktorý svoj únik na Lackoviča nepremenil. Vzápätí sa po Vandasovej prihrávke nepresadil ani Preisinger. Chvíle “kamzíkov” prišli až v závere prvej tretiny počas presilovej hry. Popradčania mali viaceré dobré príležitosti, Preisingerove zakončenie zastavila horná žŕdka Lackovičovej bránky. Do šatní sa tak odchádzalo bez gólov.

Nové Zámky pokračovali v umnej hre aj v druhom dejstve. Z dobre organizovanej obrany vyrážali hostia do rýchlych protiútokov. Jednu z týchto kontier využil Okoličány, ktorého strela zapadla ku vzdialenejšej žŕdke – 0:1. Na vyrovnanie sa čakalo do 35. minúty, keď Svitana blafákom prekonal Lackoviča. Domáci pridali na obrátkach, k vedúcemu gólu bol blízko Kanaďan Livingston. Minútu pred odchodom na druhú prestávku v ideálnej palebnej pozícii minul cieľ hosťujúci Mikuš.

Na začiatku tretej tretiny hrali domáci presilovú hru. Počas nej zachytil ich laxnú rozohrávku v stredom pásme Embrich a osamotený sa rútil na Vošvrdu, ktorý jeho blafák s vypätím síl vychytal. Nové Zámky krátko po ubránení oslabenia predsa len inkasovali. Jemným tečom pomedzi Lackovičove betóny sa prezentoval Tavi – 2:1. V 48. minúte urobil chybu za vlastnou bránkou Lackovič a po Taviho priťuknutí sa ocitol Livingston pred úplne prázdnou bránou, ale v rozhodujúcom momente mu puk odskočil od hokejky. Hosťom sa dlho nedarilo usadiť v útočnom pásme. Príležitosť im ponúkol až necelé tri minúty pred koncom riadneho hracieho času faulujúci obranca Popradu Brejčák. Hostia si vzali oddychový čas. Rýchle sólo v oslabení predviedol Bjalončík, na kvalitnú koncovku mu už však nezostali sily. Po hre bez brankára nakoniec Nové Zámky siahli až 40 sekúnd pred záverečným klaksónom počas hry 5 na 5. Na situáciu zareagovala aj domáca striedačka oddychovým časom v jednom z prerušení hry. Domáci už tesný náskok ubránili.

Peter Mikula, tréner Popradu: “Videli sme, že z našej strany to nebola príliš vydarená partia. Bojovali sme a bolo vidieť, že sme prekonali nedostatky, ktoré sme v hre mali. Kombinácie zo začiatku boli ako tak učesané, až došlo k tomu, že sme mali problém dať gól. Spokojní môžeme byť s troma bodmi. Možno tá naša morálka a sila mužstva sa ukázala, že sme získali tri body. Máme ale čo naprávať. Môžeme sa dostať do pozície, že keď urazíme šťastie, tak sa dostaneme do problémov.”

Martin Hrnčár, tréner Nových Zámkov: “Hodnotí sa mi to ťažko. Radšej by sme prehrali 0:5 než 1:2. Súper disponuje obrovskou útočnou silou, nielen v prvej, ale aj druhej lajne. My sme sa na to pripravili. Chceli sme hrať na brejky a kontry, čo sa nám aj darilo. Dali sme gól a šli sme do vedenia. Pokiaľ však proti takému súperovi nepremeníme aspoň dva brejky, tak nemôžeme pomýšľať na úspech. Trápia nás presilovky, sú bez streľby. S tým sa musím popasovať. V úvode sezóny sme boli v tabuľke hore, teraz padáme dole. Musíme sa s tým vyrovnať a zabojovať o pozície play off.”