POPRAD – Zverenci trénera Gergelyho Majorossa prehrali v 18. kole Tipos extraligy v Poprade 1:5 Býci sa napriek prehre udržali na čele tabuľky o bod pred Slovanom Bratislava, ktorý ma však dva zápasy k dobru.

HK Poprad – HC MIKRON Nové Zámky 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly: 6. Svitana (Drgoň, Betker), 8. Záborský (Meliško, Bubela), 45. Bubela (Svitana, Záborský), 57. Mlynarovič (Paločko, Meliško), 58. Vainio (Záborský) – 56. Števuliak (Ligas). Rozhodovali: Krajčík, Goga – Orolin, Junek, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1431 divákov

Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Brincko – Paločko, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Juhola – Petráš, Mlynarovič, Kukuča – Suchý, Paukovček, Valigura – Sokoli

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, Tomáš Mikúš, Klempa – Števuliak, Juraj Mikúš, Faith – Hajnik, Ondrušek, Barto

Peter Mikula (tréner Popradu) – Potom, čo sme predviedli v Poprade sme si k tomu niečo adekvátne povedali a dnes to bolo vidno. Aj zásluhou pohovoru sme viedli v úvode 2:0. V druhej tretine prevzali iniciatívu Zámky, ale podržal nás Peters. V tretej tretine sme predviedli pekné kombinácie a navýšili skóre. Boli sme dnes silní na puku, efektívni a tak sme si dnešné tri body zaslúžili.

Erik Čaládi (asistent trénera Nových Zámkov) – Náš súper začal v prvej tretine veľmi aktívne, my sme naopak robili zlé rozhodnutia s pukom. Poprad využil svoje šance, v druhej tretine sme sa pozviechali, začali hrať náš hokej, ktorý nás zdobí, ale nevyužili sme šance. Keď sme v tretej tretine dostali gól na 3:0, tak ten gól nás utlmil a Poprad dostal výhodu, ktorú už nepustil.