NOVÉ ZÁMKY – V piatok 5. marca 2021, tri dni po poslednom domácom zápase s Poprad, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 45. kola Tipos extraligy. Býci v ňom pod hradom Matúša Čáka vyzvú trenčianskych Vojakov. Úvodné buly stretnutia je o 16:30.

Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťštyri odohraných stretnutí, z ktorých získali päťdesiat bodov. V tabuľke im patrí priebežná deviata priečka. Naposledy v utorok na domácom ľade podľahli popradským Kamzíkom 1:3. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda skúsený český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte dvadsaťsedem kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva s jedenástimi presnými zásahmi.

Trenčania pod vedením Jána Pardavého atakujú prvú šestku extraligy. Aktuálne sú na siedmom mieste so ziskom 72 bodov, pričom na šiestu Detvu strácajú bod. V poslednom kole vyhrali na ľade Liptovského Mikuláša 6:2. Najproduktívnejším hráčom v slovenskom meste módy je švédsky obranca Carl Ackered, ktorý zaznamenal štyridsaťpäť kanadských bodov. Najlepším strelcom Dukly je zase slovenský útočník Oliver Okuliar, ktorý sa trafil sedemnásťkrát.

Z piatich vzájomných zápasov vyhrali Býci dvakrát – doma 5:1 a vonku 3:2 po predĺžení. V ostatných troch stretnutiach uspela Dukla – 4:3 po predĺžení, 3:0 a 8:0.


“Máme čo napraviť, preto je potrebné, aby sme boli koncentrovaní už od úvodu stretnutia. Sme oveľa lepší tím, než sme boli v poslednom vzájomnom zápase. Vždy sú to detaily, na ktorých sa snažíme pracovať a ktoré sa snažíme zlepšiť, aby sme mohli uspieť a získať nejaké body. Verím, že po poslednom zápase uvidíme zlepšenie práve v týchto maličkostiach,” konštatoval pred stretnutím s Trenčínom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 45. kola Tipos extraligy, zápas medzi Trenčínom a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok 16:30. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P