NOVÉ ZÁMKY – V piatok čaká na zverencov trénera Gergelya Majorossa štvrtý zápas v rámci nového ročníka Tipos extraligy. Býci privítajú na domácom ľade od 18:00 nováčika z Prešova.

Jednotné vstupné na zápas je 10 EUR, pričom platí režim OTP. Vstupenky budú k dispozícii v pokladniach od 16:00.


“Ocitli sme sa v čudnej situácii, pretože by sme mali byť naozaj spokojní s výkonmi, ktoré podávame. Avšak v dvoch z troch prípadov sme sa po zápase kvôli výsledku netešili. Pracujeme teda na tom, aby sme boli oveľa viac efektívni, čo chceme ukázať už proti Prešovu. Budeme hrať naďalej svoju hru, ale zameriame sa oveľa viac na maličkosti, aby sme dostali puk do bránky častejšie, než tomu bolo doteraz,” povedal pred zápasom s Prešovom hlavný tréner Gergely Majoross.


HC GROTTO PREŠOV

Spolu s licenciou sa z Detvy do Prešova sťahovala i väčšina hráčov vrátane hlavného trénera Ernesta Bokroša. Lídrami na ľade by mali byť bez pochýb hráči ako Charbonneau, Sýkora či Čacho, no v dobrom svetle sa v úvode sezóny ukazujú i nové akvizície – brankár Bespalov či útočník Welychka.

Z troch odohratých zápasov majú Prešovčania na svojom konte tri body. Hneď v úvodnom kole dokázali doma zdolať Banskú Bystricu, následne nestačili na Spišskú Novú Ves i Poprad.


Aktuálny káder Prešova:

Brankári: Nikita Bespalov (Rus.), Roman Petrík, Kristián Adamko.
Obrancovia: Matej Bača, Denis Bakala, Frederik Fekiač, Dominik Jendroľ, Eduard Kaščák (skúška), Lukáš Lalík, Martin Masarik (Rak.), Matúš Rais, David Růžička, Oliver Turan.
Útočníci: Viliam Čacho, Jonathan Charbonneau, Viktor Fekiač, Patrik Halama, Tommi Jokinen (Fín.), Tomáš Klíma, Martin Krasničan, Martin Magdolen, Norbert Miškuf, Aurel Nauš, František Pulščák, Eduard Šimun, Ján Sýkora, Peter Valent, Brett Welychka (Kan.), Marek Zagrapan, Jakub Žilka.


Posledný zápas:

HC Grotto Prešov – HK Poprad 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Góly: 
17. Charbonneau, 54. Rais (Čacho, Charbonneau) – 15. Skokan (Rymsha, Drgoň), 38. Ulrych (Bortňák, Basaraba), 57. Handlovský (Rymsha, Bjalončík), 60. Svitana (Livingston). Rozhodovali: P. Šefčík, Korba – Junek, J. Šefčík, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1238 divákov.


#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P