NOVÉ ZÁMKY – V piatok 11. októbra pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 11. kola. Novozámockí býci sa predstavia na domácom ľade, kde od 18:30 privítajú ľadové medvede z Miškovca.


Novozámčania ťahajú nelichotivú trojzápasovú sériu prehier, v tabuľke sú na predposlednej dvanástej priečke so ziskom 9 bodov. Po poslednom zápase, v ktorom podľahli Nitre pod Zoborom 0:4, prišli o funkciu hlavný tréner Milan Jančuška a asistent trénera Jerguš Bača.

Dočasným vedením mužstva sú poverení športový manažér Ladislav Branikovič a tréner brankárov František Kučera.


DVTK Jegesmedvék Miškovec

Počas leta nahradil v Miškovci kanadského trénera Glena Hanlona Slovinec Marcel Rodman. Odišiel aj spoľahlivý brankár Ádam Vay, ktorého nahradil Miklós Rajna z konkurenčného MAC Budapešť.

DVTK vlani ťahali najmä legionári, tí sa však obmenili. Pribudli Kanaďania so zaujímavým hokejovým životopisom. Veď Nick Ross s Davisom Vandaneom už v lige svoje kvality ukázali.

Kľúčovým môže byť zotrvanie maďarskej hviezdy a lídra ľadových medveďov Jánosa Vasa. Zaujímavosťou je, že v Miškovci nefiguruje žiadny slovenský hráč.


Miškovcu patrí s 13 bodmi priebežná šiesta priečka v ligovej tabuľke. Zverenci Marcela Rodmana prehrali štyrikrát v rade, naposledy na domácom ľade so Slovanom Bratislava 2:4.

Zostava DVTK z posledného zápasu:
Rajna – Dudás, Ross, Vandane, Göz, D. Kiss, Szirányi, Vojtkó, Láda – Magosi, Galanisz, Rodman – Reszegh, Vas, Beach – Miskolczi, Harrison, Beauvillier – P. Kiss, Lövei, Ritó


Úvodné buly na Zimnom štadióne v Nových Zámkoch je v piatok 11. októbra o 18:30, pokladne budú otvorené už hodinu a pól pred zápasom. 

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P