NOVÉ ZÁMKY – V piatok 12. marca 2021, päť dni po poslednom domácom zápase, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 47. kola Tipos extraligy. Býci v ňom v krajskom derby na nitrianskom ľade vyzvú Corgoňov. Úvodné buly stretnutia je o 17:00.


Novozámockí Býci majú za sebou štyridsaťšesť odohraných stretnutí, z ktorých získali päťdesiattri bodov. V tabuľke im patrí priebežná deviata priečka. Naposledy v nedeľu na domácom ľade zdolali DVTK 4:3 po predĺžení a zaistili si postup do predkola play-off. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda skúsený český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte dvadsaťosem kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva s dvanástimi presnými zásahmi.

Nitrania v ostatnom kole zdolali na domácom ľade Duklu Trenčín 3:1, predtým uspeli aj v Liptovskom Mikuláši a doma so Zvolenom. Aktuálne patrí zverencom českého trénera Antonína Stavjaňu piata priečka so ziskom osemdesiatich dvoch bodov. Najproduktívnejším hráčom pod Zoborom je slovenský útočník Marek Tvrdoň, ktorý zaznamenal päťdesiatjeden kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva, keď skóroval už dvadsaťtrikrát.

Vzájomné zápasy v aktuálnej sezóne hovoria jednoznačne pre Nitru. Býci z piatich zápasov získali iba bod za domácu prehru 2:3 po samostatných nájazdoch.


“Hoci máme istotu postupu do predkola play-off, nesmieme vybočiť z cesty, na ktorú sme sa vydali a ktorá sa nám javí ako správna a prináša ovocie. Musíme sa sústrediť na to, aby sme sa naďalej zlepšovali, a to nehľadiac na to, či ide o zápasový alebo tréningový deň. Som veľmi potešený z každodenného prístupu hráčov a som si istý, že v Nitre budeme lepším tímom, ako sme boli v nedeľu doma. Všetci vieme, že Nitra je ťažký súper, majú silné a rýchle mužstvo. My však máme taktiež silné stránky, ktoré v tomto derby zápase predvedieme,” konštatoval pred stretnutím s Nitrou hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 47. kola Tipos extraligy, zápas medzi Nitrou a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok 17:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P