POPRAD – V piatok 22. januára 2020 nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 33. kola Tipos extraligy. Býci v ňom opäť pod Tatrami vyzvú popradských Kamzíkov. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťjeden odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťšesť bodov. Naposledy prehrali v nedeľu práve pod Tatrami s Liptovským Mikulášom 1:3. V tabuľke patrí Novozámčanom priebežná deviata priečka. Produktivitu mužstva ovládajú legionári – český útočník Filip Bajtek a Fín Janne Seppänen, ktorí majú na svojom konte devätnásť kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s desiatimi presnými zásahmi dlhodobo zranený český útočník Petr Obdržálek.

Popradskí Kamzíci naposledy nastúpili v priebehu dvoch dní dvakrát v Michalovciach, pričom v jednom prípade prehrali 3:4 a v druhom uspeli 4:3 po predĺžení. V tabuľke patrí zverencom trénera Petra Mikulu priebežná druhá priečka so ziskom 64 bodov. Poprad disponuje najlepšou ofenzívou v rámci ligy, ich bodovým lídrom a zároveň lídrom produktivity celej súťaže je skúsený slovenský útočník Marcel Haščák, ktorý má na konte 43 bodov. To isté platí aj o góloch, ktorých má na konte 27.

Oba vzájomné zápasy v tejto sezóne Býci prehrali – najprv na domácom ľade 2:5, následne v Poprade 1:2.

Súboj 33. kola Tipos extraligy, zápas medzi Popradom a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok o 18:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P