NOVÉ ZÁMKY – V piatok 10. januára pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 39. kola. Novozámockí býci sa predstavia na domácom ľade, kde vyzvú o 18:30 košických Oceliarov.

Zverenci Miroslava Mosnára figurujú po odohraní 35 stretnutí na priebežnej dvanástej priečke so ziskom 33 bodov. Kalendárny rok 2020 zatiaľ Býkom vychádza pomerne dobre, na domácom ľade zdolali Slovan 6:5 po predĺžení, pričom o pár dní neskôr prehrali 2:3 po predĺžení v Poprade.

Najlepším strelcom a najproduktívnejším hráčom mužstva z juhu Slovenska je 33-ročný krídelník Václav Stupka, ktorý strelil 16 gólov a dovedna nazbieral 29 kanadských bodov.

HC Košice

V ostatnom kole zdolali Oceliari 3:2 po samostatných nájazdoch Nitranov. V tabuľke si zabezpečili priebežné prvé miesto so ziskom 75 bodov a bodovým náskokom pred druhou Banskou Bystricou.

Najproduktívnejším hráčom vo výbere Petra Draisaitla je 32-ročný krídelník Marcel Haščák. Zároveň je s 27 strelenými gólmi aj najlepším strelcom celej Tipsport Ligy.

Zostava Košíc z posledného zápasu:
Košarišťan – Slovák, Růžička, Pavlin, Koch, Čížek, Repe – Majdan, Skokan, Belluš – Květoň, Chovan, Klhůfek – Rapáč, Bortňák, Suja – Milý, Vrábeľ, Jokeľ

Úvodné buly na Zimnom štadióne v Nových Zámkoch je v piatok 10. januára o 18:30, pokladne budú otvorené už hodinu a pol pred zápasom.