MISKOLC – V piatok 29. januára 2020 nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 35. kola Tipos extraligy. Býci v ňom v susednom Maďarsku vyzvú DVTK Jegesmedvék Miskolc. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťtri odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťšesť bodov. Naposledy prehrali v nedeľu na domácom ľade s Duklou Trenčín vysoko 0:8. V tabuľke patrí Novozámčanom po piatich prehrách v rade priebežná deviata priečka. Produktivitu mužstva ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsať kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s desiatimi presnými zásahmi dlhodobo zranený český útočník Petr Obdržálek.

DVTK sa rovnako výsledkovo trápi, na konte má štyri prehry za sebou – tú poslednú na popradskom ľade, kde podľahol Kamzíkom 3:5. V tabuľke patrí zverencom nového trénera Viktora Tokaja priebežné jedenáste miesto so ziskom 29 bodov. Najproduktívnejším hráčom maďarského celku je Američan Kyle Osterberg, ktorý doposiaľ nazbieral 24 kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva, súperových brankárov prekonal jedenásťkrát.

Oba vzájomné zápasy v prebiehajúcej sezóne vyhrali Býci – v prvom prípade na domácom ľade vyhrali kontumačne 5:0, následne v Maďarsku 3:2 po predĺžení.


“Každý zápas je dôležitý, pretože hráme o tri body. A my potrebujeme každý možný bod, aby sme sa pred play-off umiestnili čo najvyššie. Pôjdeme do toho ako do každého iného zápasu, povedali sme si nejaké veci a nastavili systém, ktorého sa chceme držať. Myslím si, že ak do toho dáme všetko, máme veľkú šancu na úspech. DVTK je nebezpečný najmä z brejkov a protiútokov, preto je nutné, aby sme hrali medzi kruhmi s pukom rozumne, a to platí o obrannej i útočnej tretine. Verím, že sa budeme prezentovať vysoko intenzívnym útočným hokejom, pretože jedine tak máme šancu streliť viac gólov,” povedal pred zápasom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross. Ten sa v Maďarsku predstaví proti svojmu bývalému asistentovi Viktorovi Tokajimu, ktorý sa v týchto dňoch stal hlavným trénerom DVTK. “Viktor je nie len môj bývalý kolega, ale zároveň jeden z mojich najlepších priateľov. Som veľmi rád, že dostal takúto príležitosť. Želám mu všetko dobré a veľa šťastia, ale až od soboty.”


Súboj 35. kola Tipos extraligy, zápas Miskolcom a Novými Zámkami, má úvodné buly v piatok o 18:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P