NOVÉ ZÁMKY – Vedenie Býkov sa v stredu dohodlo na predĺžení zmluvy s ďalším hráčom. Kontrakt na nový ročník Tipos extraligy podpísal 25-ročný obranca Andrej Hatala, pre ktorého pôjde už o štvrtú sezónu na juhu Slovenska.

Rodák z Trenčína, ktorý hokejovo vyrastal v miestnej Dukle, posilnil káder Býkov pred nedávno skončenou sezónou. Dovedna v nej odohral v bielo-zelenom drese všetkých 50 zápasov základnej časti, v ktorých strelil dva góly a na päť asistoval. Pridal aj 63 trestných minút.

“Som veľmi rád, že sme sa s vedením klubu dohodli na novej zmluve a môžem sa tak do Nových Zámkov vrátiť aj na ďalšiu sezónu. Niečo som tu už odohral, poznám mesto aj miestnych ľudí. Už teraz sa teším na nový ligový ročník, našich skvelých fanúšikov a aj na šípkárske zápasy v kabíne,” povedal Andrej Hatala krátko po predĺžení kontraktu.

V rámci najvyššej slovenskej súťaže debutoval Hatala v Dukle Trenčín v sezóne 2013-14, odkiaľ po štyroch rokoch zamieril do Žiliny. Po jednom súťažnom ročníku strávenom pod Dubňom prestúpil do Nových Zámkov. Kvalitné výkony na juhu Slovenska mu priniesli kontrakt so Zvolenom, s ktorým sa následne v sezóne 2020-21 radoval z titulu majstra Slovenska. Reprezentačný dres si okrem iného obliekol aj na majstrovstvách sveta hráčov do 18 i 20 rokov.Aktuálny zoznam podpísaných hráčov na sezónu 2022-23:

Brankári:

Obrancovia: Andrej Hatala.

Útočníci: Robby Jackson, Austin Farley.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P