NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 7. februára 2020 nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 38. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade vyzvú hokejistov bratislavského Slovana. Úvodné buly stretnutia je o 18:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťšesť odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťdeväť bodov. V tabuľke im patrí desiata priečka. Naposledy pretrhli nelichotivú sedemzápasovú šnúru prehier a pod Poľanou zdolali Detvu jednoznačne 5:1. Produktivitu mužstva ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsaťtri kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s jedenástimi presnými zásahmi český útočník Petr Obdržálek.

Zverenci trénerskej dvojice Róbert Döme – Marián Bažány okupujú v priebežnej tabuľke Tipos extraligy tretiu priečku, na svojom konte majú sedemdesiatdva bodov. V poslednom kole zdolali pod Zoborom nitrianskych Corgoňov 4:2. Najproduktívnejším hráčom mužstva z hlavného mesta je kanadský útočník Brendan O’Donnell s 33 kanadskými bodmi. Zároveň je aj najlepším strelcom Belasých, keď skóroval už dvadsaťkrát.

Vo všetkých troch vzájomných zápasoch ťahali Býci za kratší koniec.


“Kvôli zmene v zápasovom kalendári sa so Slovanom stretneme dvakrát po sebe. Nehľadiac na súpera, som naozaj rád, že máme úsilie, ktoré nás núti rásť a zlepšovať sa každý deň. Naša posledná hra v Detve sa najviac priblížila mojej vízii toho, ako si myslím, že môžeme ako tím uspieť. Preto som potešený, že sa uberáme práve touto cestou,” konštatoval pred stretnutím hlavný tréner Gergely Majoross.


Súboj 38. kola Tipos extraligy, zápas medzi Novými Zámkami a Slovanom Bratislava, má úvodné buly v nedeľu 18:00. Zápas vysiela Sport 2 a Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P