NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 24. januára 2020 nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 34. kola Tipos extraligy. Býci v ňom na domácom ľade vyzvú trenčianskych Vojakov. Úvodné buly stretnutia je o 16:00.


Novozámockí Býci majú za sebou tridsaťdva odohraných stretnutí, z ktorých získali tridsaťšesť bodov. Naposledy prehrali v piatok pod Tatrami s popradskými Kamzíkmi 4:6, hoci v zápase viedli už o dva góly. V tabuľke patrí Novozámčanom po štyroch prehrách v rade priebežná deviata priečka. Produktivitu mužstva ovláda fínsky útočník Janne Seppänen, ktorý má na svojom konte dvadsať kanadských bodov. Najlepším strelcom mužstva je s desiatimi presnými zásahmi dlhodobo zranený český útočník Petr Obdržálek.

Vojaci z trenčianskej Dukly v ostatnom kole zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 4:3, pričom išlo o ich tretie víťazstvo v rade. Dovedna Trenčania bodovali už v šiestich zápasoch za sebou. V tabuľke patrí zverencom Jána Pardavého priebežná siedma priečka so ziskom 36 bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva je mladý slovenský útočník Oliver Okuliar, ktorý nazbieral 33 kanadských bodov. Zároveň je s dvanástimi presnými zásahmi i najlepším strelcom Dukly.

Oba celky sa v tejto sezóne stretli už štyrikrát, pričom dvakrát sa z výhry radovali Býci (5:1, 3:2pp) a dvakrát Vojaci (5:4pp, 3:0).

Súboj 34. kola Tipos extraligy, zápas Novými Zámkami a Trenčínom, má úvodné buly v nedeľu o 16:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P