NOVĚ ZÁMKY – V nedeľu 15. septembra štartuje nový ročník Tipsport Ligy aj pre zverencov trénera Milana Jančušku, ktorí mali v rámci prvého kola voľno. Od 16:00 privítajú na domácom ľade jedného z ašpirantov na titul – HC Košice.

Po štvrťfinálovom vypadnutí došlo v Košiciach k výmene trénerského štábu a rozsiahlym zmenám v kádri. Novým športovým manažérom sa stal Jan Štastný, ktorý následne angažoval na post trénera Petra Draisaitla.

Ladislava Nagya, oporu oceliarov z ostatných sezón, ktorý sa po domácich majstrovstvách sveta rozhodol ukončiť kariéru, by mal na východe nahradiť nemenej produktívny Michal Chovan.

V bráne Košíc sa po odchode Vladislava Habala budú spoliehať na Andreja Košarišťana, ktorý v uplynulom ročníku čaroval v našom drese. Výborné výkony na juhu Slovenska mu zaručili viacero reprezentačných pozvánok.


V úvodnom kole hostili Košičania bratislavský Slovan. Vo vypredanej Steel Aréne však prehrali 1:2.

Zostava HC Košice z posledného zápasu:
Košarišťan – Slovák, Koch, Čížek, Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko – Majdan, Chovan, Haščák – Klhůfek, Skokan, Bezúch – Rapáč, Bortňák, Belluš – Milý, Suja, Jokeľ


Dres Nových Zámkov od tejto sezóny oblieka aj štvorica ex-Košičanov – obrancovia Ondřej Šmach, Branislav Pavúk a útočníci Dalibor Mikula s Václavom Stupkom.

Vstupenky na zápas zakúpite v pokladniach od 14:00.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P