NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 21. februára 2020, dva dní po poslednom zápase s Banskou Bystricou, nastúpia zverenci trénera Gergelya Majorossa na zápas 41. kola Tipos extraligy. Býci v ňom pod Pustým hradom vyzvú zvolenských Rytierov. Úvodné buly stretnutia je o 17:00.


Novozámockí Býci majú za sebou štyridsať odohraných stretnutí, z ktorých získali štyridsaťpäť bodov. V tabuľke im patrí priebežná desiata priečka. Naposledy uspeli v piatok na domácom ľade, kde zdolali Banskú Bystricu 7:3. Produktivitu v mužstve Býkov ovláda skúsený český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte dvadsaťšesť kanadských bodov. Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva s jedenástimi presnými zásahmi.

Zvolenskí Rytieri v poslednom kole podľahli na domácom ľade košickým Oceliarom 2:3, no predtým zdolali v riadnom hracom čase Detvu i DVTK. Zverencom Petra Oremusa patrí priebežné druhé miesto so ziskom osemdesiatjeden bodovNajproduktívnejším hráčom Zvolena je slovenský útočník Radovan Bondra, ktorý zaznamenal 42 kanadských bodov. S dvadsaťjeden gólmi je zároveň najlepším strelcom mužstva.

Úvodný vzájomný zápas na domácom ľade zvládli lepšie Býci, keď zvíťazili 1:0 po samostatných nájazdoch. Ďalšie dva zápasy boli v réžii Rytierov, ktorí triumfovali 5:1 resp. 2:0.


„Je skvelé vidieť, ako sa zlepšujeme v kritických oblastiach našej hry. Dnes večer máme príležitosť čeliť tímu, ktorý je na jednom z popredných miest v ligovej tabuľke. Mužstvo, ktoré hrá rýchly hokej a pravidelne boduje. Sme pripravení na túto výzvu. Teraz, nakoľko sa zlepšujeme v presilových hrách i oslabeniach, sa môžeme sústrediť na ďalšie aspekty našej hry. Bude to kľúčové pre inteligentné rozhodovanie sa s pukom na hokejke a jeho kontrolu čo najdlhšie. Tešíme sa na tento zápas,“ konštatoval pred stretnutím so Zvolenom hlavný tréner Býkov Gergely Majoross.


Súboj 41. kola Tipos extraligy, zápas medzi Zvolenom a Novými Zámkami, má úvodné buly v nedeľu 17:00. Zápas vysiela Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P