NOVÉ ZÁMKY – V piatok 4. októbra pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 9. kola. Zverenci trénera Milana Jančušku cestujú na východ Slovenska, kde od 17:30 odohrajú stretnutie proti Michalovciam.

Novozámčania sú v ligovej tabuľke na priebežnom desiatom mieste so ziskom 9 bodov. V ostatnom kole prehrali na domácom ľade so zvolenskými rytiermi 2:4.


HK Dukla Ingema Michalovce

Michalovčania zdolali v baráži o Tipsport Ligu Žilinu a vybojovali si premiérovú účasť v najvyššej súťaži. V pozícii hlavného trénera ostal ex-tréner Nových Zámkov Miroslav Chudý. Zotrval aj asistent Richard Šechný, pričom trénerský štáb rozšírili Peter Bartoš s Imrichom Petríkom.

V Michalovciach stavili na gro hráčov, ktorí vybojovali postup. Doplnili ich o viacero známych ligových tvárí. No i nováčik Tipsport ligy vsadil na pestrú legionársku kartu.

Z Nových Zámkov sa po minulej sezóne na Zemplín porúčal mladý brankár Vladimír Glosár. Okrem neho majú s hokejom na juhu Slovenska skúsenosť útočníci Lukáš Hvila s Jakubom Linetom.


Michalovčanom patrí priebežná štvrtá priečka, keď získali 14 bodov za štyri výhry v riadnom hracom čase a jednu po samostatných nájazdoch. V poslednom kole prehrali v Košiciach 0:3.

Zostava Dukly z posledného zápasu:
Surák – Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Hvila, Galamboš, Hričina – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hamráček – Borov


Úvodné buly na Zimnom štadióne v Michalovciach je v piatok 4. októbra o 17:30. 

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P