NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 26. januára pokračuje najvyššia slovenská hokejová súťaž Tipsport Liga zápasmi 44. kola. Novozámockí býci sa predstavia na vonkajšom ľade, keď v meste módy vyzvú o 17:00 trenčiansku Duklu.


Novozámčania aktuálne ťahajú trojzápasovú šnúru výhier, ktorú odštartovali triumfom v Budapešti po predĺžení. Následne doma zdolali za tri body Nitru i Miškovec.

V tabuľke sú zverenci trénera Miroslava Mosnára na priebežnej jedenástej priečke so ziskom 41 bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva je český útočník Tomáš Pospíšil s bilanciou 18 gólov a 23 asistencií, najlepším strelcom zase jeho kolega z formácie Václav Stupka s 20 presnými zásahmi.


HK Dukla Trenčín

Zverenci trénera Jána Pardavého v ostatnom kole zdolali Nitru pod Zoborom 5:1. Predtým zdolali v Budapešti MAC 6:3 a prehrali v Košiciach 2:3.

V tabuľke patrí trenčianskym Vojakom priebežná piata priečka so ziskom 68 bodov. Najproduktívnejším hráčom mužstva je so 46 kanadskými bodmi český útočník Josef Mikyska, najlepším strelcom zase Kanaďan Brandon Alderson s 23 presnými zásahmi.

Zostava Dukly z posledného zápasu:
Tomek – McCormack, Rajnoha, Starosta, Štach, Sládok, Kajínek, Stacha – Alderson, Mikyska, Bezúch – Valach, Paukovček, Hecl – Bartovič, Švec, Sojčík – Ferényi, Sádecký, Džugan


Úvodné buly na zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne je v nedeľu 26. januára o 17:00, zápas môžete sledovať prostredníctvom Tipsport TV.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P