NOVÉ ZÁMKY – V nedeľu 18. októbra o 17:00 zabojujú zverenci Martina Hrnčára o prvé body v novej Tipos extraligovej sezóne. Ich súperom bude na domácom ľade trenčianska Dukla.

Na rozdiel od Býkov, trenčianski Vojaci doteraz stihli odohrať už štyri stretnutia, v ktorých získali šesť bodov. V úvodnom kole zdolali Detvu 5:2, následne prehrali dvakrát so Zvolenom 3:5 a 2:3, aby v ostatnom kole v piatok vyhrali v Miškovci 3:2. Najproduktívnejším hráčom mužstva Jána Pardavého je mladý slovenský útočník Marek Hecl, ktorý strelil tri góly a na jeden prihral. Rovnako 4 body, avšak za asistencie, má skúsený útočník Lukáš Paukovček.

Novozámockí Býci stihli doteraz odohrať iba jediné stretnutie, pred týždňom na domácom ľade proti Nitre. Hoci zverenci trénera Martina Hrnčára nezachytili úvod a Nitra viedla už o 3 góly, v druhej tretine sa vrátili do hry a stav zápasu zrovnali. Napokon sa Nitra dokázala presadiť ešte raz v poslednej tretine a tak si z Nových Zámkov odniesla všetky body. Najproduktívnejším hráčom zeleno-bielych je trojbodový český útočník Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte dva presné zásahy a asistenciu.

Duel medzi Býkmi a Vojakmi bude špeciálny najmä pre dvojicu Matúš Holenda – Janne Väyrynen. Prvý menovaný Holenda, trenčiansky rodák a odchovanec, strávil väčšinu doterajšej kariéry v Dukle. Do Nových Zámkov, ktoré sú jeho druhým extraligovým tímom v kariére, prišiel v lete. Druhý menovaný, Fín Väyrynen, bol jednou z prvých posíl Nových Zámkov pred touto sezónou. Nevybojoval si však miesto na súpiske a po rozviazaní zmluvy odišiel pod hrad Matúša Čáka.

Duel medzi Novými Zámkami a Duklou Trenčín, ktorý má úvodné buly o 17:00, môžete sledovať na Dvojke alebo prostredníctvom Tipsport TV.