NOVÉ ZÁMKY – Novozámockí býci zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola Tipsport Ligy na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom 5:4 po samostatných nájazdoch.

HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY – MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 5:4 PP A SN (1:2, 3:0, 0:2 – 0:0)

Góly: 10. Bajtek (Hatala), 27. Rogoň (Urban, Jakúbek), 34. Jakúbek (Rogoň), 37. Urban (Pospíšil, Andrisík), rozhodujúci sam. nájazd Pospíšil – 10. Vybiral (Kurali), 11. Róbert Huna (Richard Huna, Rudolf Huna), 56. Kriška (Petran, Vybiral), 58. Róbert Huna (Kriška). Rozhodovali: Fridrich, Juhász, Vyšný, Kis-Király, vylúčení: 6:4 na 2 minúty, navyše Fábry (Nové Zámky) a Roman (Liptovský Mikuláš) po 10 min za hrubosť, Bajtek (Nové Zámky) 10 min za vrazenie na mantinel, Richard Huna (Liptovský Mikuláš) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 758 divákov.

Nové Zámky: Kristín – Šmach, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina, Dlugoš – Pospíšil, Urban, Stupka – Štumpf, Bajtek, Jurík – Jakúbek, Fábry, Rogoň – Múčka, Hruška, Andrisík

Liptovský Mikuláš: Bátory – Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný, Kalousek – Uhrík, Tamáši, Kriška – Vybiral, Lištiak, Nechaj – Lunter, Oško, Piatka – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna

PRIEBEH STRETNUTIA

V súboji predposledného s posledným tímom ligy začali aktívnejšie Novozámčania. V 3. minúte sa v dobrých pozíciách ocitli Dlugoš aj Hruška, ale prvý netrafil bránu a druhý poslal puk len do brankára. Vedenia sa však ujali hráči Liptovského Mikuláša. Vybiral si spracoval puk v tesnej blízkosti pred Kristínom a pohodlne ho poslal do siete. Tento stav vydržal len 9 sekúnd, keďže hneď z prvého útoku po vhadzovaní vyrovnal Bajtek. Prešlo ďalších 19 sekúnd a stav skóre sa menil znova. Po zakončení z ľavého kruhu poslal Liptákov do vedenia Róbert Huna.

Na začiatku 2. tretiny mohol opäť vyrovnať Bajtek, ale trafil len žrdku Bátoryho brány. Na druhej strane mohol navýšiť vedenie Mikulášanov Roman, ale ponúknutú príležitosť nevyužil. Bajtekova formácia mala tiež možnosť dorovnať skóre a zo svojej aktivity vyťažila aspoň presilovú hru. To sa ukázalo ako veľmi dôležité, pretože Rogoň v nej gólovo zakončil peknú akciu na jeden dotyk s Urbanom a Jakúbekom. Po prvý raz sa v zápase dostali do gólového náskoku domáci až v 34. minúte vďaka zásahu Jakúbeka, ktorý poslal puk popod Bátoryho vyrážačku. Novozámčania pridali aj štvrtý gól, keď sa po prihrávke Pospíšila zblízka presadil Urban.

Tretie dejstvo prinieslo viacero nepresností. V záverečnej tretine sa hra výrazne pritvrdila a pribudlo niekoľko vzájomných trestov. Za vzájomnú potýčku pobudla na trestnej lavici štvorica Múčka, Oško, Fábry, Roman, pričom tretí a štvrtý z nich si odsedeli osobné tresty. Neskôr ich napodobnili aj Richard Huna s Bajtekom. V hre 4 na 4 sa však ani jeden z tímov nedostal do väčšej gólovej príležitosti. Dobre našliapnuté mal Rogoň, ale z ľavej strany neuspel. K slovu sa tak dostali hostia. Petran vyslal krížnu prihrávku pred bránu Kriškovi a ten pohodlne prekonal Kristína. Liptáci sa aj naďalej snažili o gól a ich úsilie korunoval v 58. minúte Róbert Huna. Duel tak dospel do predĺženia.

V predĺžení pálil Mikuš, ale jeho dobre mierenú strelu Bátory lapačkou vyrazil. Možnosť rozhodnúť mali aj Urban a Pospíšil, ale bez úspechu. Rovnako to dopadlo, keď sa v dobrých šanciach ocitli Drtina a Andrisík. O výsledku nakoniec rozhodli samostatné nájazdy. Uspeli v nich Novozámčania, na strane ktorých sa presadili Rogoň, Pospíšil a Jakúbek, kým na strane hostí strelil gól iba Uhrík.

OHLASY PO ZÁPASE

Ladislav Branikovič, tréner Nových Zámkov: “Prvá tretina bola hore-dole. Bol to skôr boj, než hokej. V druhej tretine sme dobre kombinovali a dali sme aj góly, odtrhli sme sa od súpera. Tak by mal z našej strany vyzerať celý zápas. Myslím si, že prvých 10 minút v tretej tretine sme boli lepší. Ale nemôže sa stať, že v posledných piatich minútach sme takmer nevyšli z tretiny. Lídri mužstva mali ukázať väčšiu chladnokrvnosť, umenie a upokojiť hru. Miesto toho sme dostali dva góly, to je z našej strany nemysliteľné. Takto sa záver zápasu nedohráva. Čo sa týka nájazdov, verili sme si. Máme šikovných hráčov, ktorí ich premenili. S výsledkom však nie sme spokojní.”

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: “Myslím, že so ziskom jedného bodu, po tom, ako sme nezvládli druhú tretinu, môžeme byť spokojní. V Zámkoch sme ale chceli uhrať viac bodov. Prvá tretina bola v našej réžii, išli sme do vedenia, ale hneď po buly sme dostali gól. Dali sme ďalší, tam to bolo ako na hojdačke. V druhej tretine sme to absolútne nezvládli. Začalo sa to zbytočným faulom a následne sme dostali góly. Nové Zámky išli do vedenia. Tretia tretina bola opäť v našej réžii. Snažili sme sa vytvoriť na súpera tlak a podarilo sa nám vyrovnať. Chlapci, ktorí hrali do konca zápasu, ukázali veľkú vôľu, bohužiaľ, to nemôžem povedať o všetkých hráčoch, ktorí sem prišli. V nájazdoch dali Zámky tri góly, my len jeden, a tak sme bohužiaľ prehrali. Vzhľadom na priebeh zápasu sme s bodom spokojní, pred zápasom sme však chceli viac.”