NOVÉ ZÁMKY – Najnovším prírastkom novozámockej defenzívy sa v priebehu týždňa stal dvadsaťšesťročný americký obranca Mike Lee. Pre štvrtého legionára spoza Atlantického oceánu v kádri Býkov pôjde o premiérové pôsobenie v Európe.

So šikovným ľavákom, ktorý v uplynulej sezóne skončil v bodovaní obrancov ECHL na šiestej priečke, sme sa porozprávali o jeho cieľoch aj očakávaniach. Okrem iného však prezradil aj to, čomu by sa venoval, ak by nehral hokej.


Mike, odkiaľ pochádzaš a ako si sa dostal k hokeju?
Pochádzam z mesta Hamden, ktoré leží v štáte Connecticut. K hokeju som sa dostal vďaka bratrancovi, ktorý s ním ako malý začal. Chcel som si to vyskúšať a odvtedy som hrať neprestal.

Mal si v detstve obľúbeného hráča?
Môj obľúbený hráč, keď som vyrastal, bol Duncan Keith. Páčila sa mi jeho hra. V tom čase som začal sledovať hokej a Blackhawks mali skvelý tím.

V mládeži si hral v organizácii Penticton Vees s takými hráčmi ako Dante Fabbro či Tyson Jost. Aké sú tvoje spomienky na tieto časy?
Keď som hral s Fabbrom a Jostom, mali sme 16 rokov a už vtedy ukazovali veľký potenciál. V tom roku sme vyhrali titul v BCHL. To je skvelá spomienka, ktorú si budem pamätať navždy.

Rozhodol si sa ísť univerzitnou cestou, dva roky si strávil vo Vermonte a dva roky vo Fairfielde. Aký odbor si študoval a aké vzdelanie si dosiahol?
Na Sacred Heart University som získal bakalársky titul v odbore financie a magisterský titul v odbore financie a investičný manažment.

Posledné dve sezóny si bol naozaj produktívny v ECHL, tri zápasy si odohral aj v AHL za Hartford Wolf Pack. Je ťažké získať si miesto vo farmárskom tíme, ak nemáš dvojcestný kontrakt v NHL?
Konkurencia v AHL je veľká a tvrdá, hrá tam veľmi veľa dobrých hráčov. Skôr si ale myslím, že je to o tom, aby ste hrali dlhodobo naozaj na vysokej úrovni a urobili si dobré meno.


Mike Lee

V januári tohto roka sa Mike Lee zúčastnil zápasu hviezd East Coast Hockey League v Jacksonville.


Prečo si sa rozhodol odísť do Európy?
Rozhodol som sa kvôli príležitosti, ktorú ponúka. Cestovať do Európy a hrať hru, ktorú milujem, v skvelej lige, to je niečo, čo som chcel vždy skúsiť.

Máš nejaké znalosti o Slovensku a našej lige?
Poznám pár chalanov, ktorí hrali ligu a žili na Slovensku. Všetko si pochvalovali.

Aké sú tvoje osobné ciele a očakávania od prvej zahraničnej sezóny?
Chcem, aby sa klub dostal do play-off a napokon vyhral majstrovský titul. To je cieľ a dúfam, že mu s tým môžem pomôcť.

Poďme teraz z ľadu. Kto je Mike Lee, čomu sa venuje vo voľnom čase a aké sú jeho záujmy?
Keď som mimo zimáku, milujem hrať golf. Pred niekoľkými rokmi som sa dostal k tomuto športu a veľmi som si ho obľúbil.

Ak by si sa hokejom neživil, čo by si robil?
Asi by som išiel do financií a zamestnal sa v tomto sektore. Keďže mám vyštudované financie a investičný manažment, verím, že finančný priemysel by bol dobrým miestom na začatie kariéry.

Ako budú vyzerať tvoje ďalšie dni? Čo budete robiť pred príchodom na Slovensko?
Až do príchodu do Nových Zámkov budem trénovať a korčuľovať. Budúci rok je veľká sezóna a ja chcem byť na začiatok sezóny čo najlepšie pripravený.

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P