TRENČÍN – Zverenci Ladislava Branikoviča prehrali v stredu 30. októbra v rámci 18. kola Tipsport Ligy pod hradom Matúša Čáka s Duklou Trenčín vysoko 2:9.


HK DUKLA TRENČÍN – HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)

Góly: 4. Radivojevič (Sádecký), 16. Chromiak (Sádecký, Štach), 23. Stacha (Mikyska, McCormack), 24. Bartovič (Sádecký, Alderson), 30. Alderson (McCormack), 49. Starosta (Valach), 51. Chromiak (Kajínek, Švec), 57. Mikyska (Alderson, McCormack), 58. Maniaček (Kováčik, Stacha) – 34. Jurík (Šmach, Bajtek), 40. Pospíšil (Jakúbek, Mikuš). Rozhodovali: Goga, Fridrich – Kacej, Frimmel, vylúčení: 6:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, 2250 divákov.

Trenčín: Valent – Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Stacha, Sládok – Valach, Mikyska, Alderson – Džugan, Sádecký, Bartovič – Radivojevič, J.Švec, Chromiak – Krajč, Kováčik, Ďurina – Luhový, Maniaček

Nové Zámky: Kristín (24. Pavlas) – Šmach, P.Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina – Pospíšil, T.Urban, D.Mikula – Štumpf, Bajtek, J.Jurík – Jakúbek, Fábry, Rogoň – Múčka, R.Hruška, Ondrušek


PRIEBEH STRETNUTIA

Trenčania pre zranenia hráčov nastúpili proti Novým Zámkom s ôsmimi mládežníkmi. Na ľade sa prvý raz predstavil aj asistent trénera Branko Radivojevič. Ten potreboval iba dve striedania na to, aby otvoril strelecký účet. O dve minúty neskôr mal druhý gól na hokejke Alderson, ale jeho pokus Kristín skryl pod betóny. Aktivita domácich hokejistov pokračovala. V 11. minúte mal druhý gól na hokejke Valach. V ťažkej pozícii však netrafil bránku. Na opačnej strane sa v dobrej pozícii medzi kruhmi ocitol Rogoň, no Valentov postoj neprestrelil. V 16. minúte Dukla využila výhodu presilovej hry. Po rýchlej akcii zostal medzi kruhmi nepokrytý Chromiak a pohotovou strelou po ľade poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. V závere úvodnej časti hry mal v početnej výhode tretí gól na hokejke Radivojevič, no puk mu v dobrej pozícii nesadol.

V 23. min sa do úniku dostal Ďurina. Namiesto strely volil kľučku a obrancovia ho odstavili. O chvíľu neskôr si Stacha dokorčuľoval vlastnú strelu a pretlačil ju do siete. O minútu neskôr využil chybu v rozohrávke Bartovič a strelou nad lapačku vyhnal Kristína z brány. Medzi tri žrde sa v neľahkej situácii postavil Pavlas. V polovici stretnutia využili Trenčania druhú presilovú hru. Hostia sa vyrojili do útoku, prepadli v útočnom pásme a dvaja domáci hráči šli do brejku. K strele sa odhodlal Alderson a nedal Pavlasovi žiadnu šancu. Domáci sa následne uspokojili. Nové Zámky podnikli niekoľko zaujímavých útokov. V 34. minúte Šmachovu strelu pred bránkoviskom tečoval Jurík a znížil na 1:5. V závere druhej časti hry našiel Jakúbek v početnej výhode nekrytého Pospíšila, ktorý gólom do šatne znížil na 2:5.

Gólostroj domáceho celku sa opäť rozbehol v záverečnej časti hry. V oslabení šli traja hráči na osamoteného obrancu a pre Starostu už nebol problém pridať šiesty úspech Trenčína. V 51. minúte neudržal Pavlas strelu Kájinka od modrej čiary a Chromiak ho doklepol do siete. V závere ešte pridal gól v presilovej hre Mikyska na 8:2. O chvíľu na to pridal deviaty úspech Maniaček. Desiatka visela vo vzduchu a blízko k nej bol Švec, ktorého strela mierila iba do žŕdky.

OHLASY PO ZÁPASE

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Zápas mal dve roviny. Ušlo nám troška desať minút v druhej tretine, kde nás súper zatlačil. Chalanov sme nabádali, aby sme sa vrátili k hre z prvej polovice zápasu. Strelili sme pekné góly a zaslúžene sme zvíťazili. Druhá rovina je príbeh okolo Radivojeviča. Klobúk dole pred ním ako hral a ako pomohol mužstvu.“

Ladislav Branikovič, tréner Nových Zámkov: „Nemám čo hodnotiť. Zvíťazilo bojovné mužstvo, ktoré korčuľovalo od začiatku do konca. Toto bol náš najslabší výkon v tejto sezóne. Od začiatku až dokonca existovalo na ľade iba jedno mužstvo.”

#77

Samuel Hain

 

Post: Obranca

Vek: 29

Výška: 185 cm

Váha: 88 kg

Hokejka: P