Zverenci trénera Erika Caládiho prehrali v nedeľňajšom stretnutí 24. kola Tipos extraligy v krajskom derby na ľade HK Nitra 2:5. Nitrania ukončili trojzápasovú sériu prehier, Novozámčania naopak nebodovali už piatykrát za sebou.

Duel sa lámal na začiatku prostrednej časti hry, keď hostia inkasovali v priebehu dvoch minút dva góly zásluhou Harpera a Gilla. V 29. minúte sa presadil druhýkrát v stretnutí ďalší legionár Jackson a Nitra tak vstúpila do záverečného dejstva s pohodlným náskokom 4:0. Novozámčania dokázali po 36 sekundách tretej časti znížiť, no už o necelú minútu upokojil domácich presným zásahom Bubela.

Tipos extraliga – 24. kolo:

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Góly: 8. Jackson (Gates, Gill), 21. Harper (Gill), 23. Gill (Bača, Buček), 29. Jackson (Gates), 42. Bubela (Gates, Stacha) – 41. T. Mikúš (J. Mikúš, Mamčics), 44. Roy (Kozák). Rozhodovali: Novák, Baluška – Frimmel, Jurčiak, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Mamčics (Nové Zámky) TH za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 2701 divákov

Nitra: Košarišťan – Cotton, Bača, Valent, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Fatul – Jackson, Gill, Buček – Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Vybiral, Bartakovics, Bajtek – Šramaty

Nové Zámky: Kantor – Lee, Roman, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák, Laurenčík – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Barto – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Kováč, Ondrušek, Ružek

hlasy trénerov, zdroj hokejportal.net:

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: „Odohrali sme výborný zápas, ktorý sme mali pod kontrolou. Dostali sme sa do vedenia, využili sme presilovky. V tretej tretine sme po góle na 4:1 mali obavu, aby sa nezopakoval scenár z Popradu. Dali sme však gól na 5:1 a chalani ukázali, že vieme stretnutie dohrať v pohode do víťazného konca.“

Erik Čaládi, hlavný tréner Nových Zámkov: „Myslím si, že sme hrali dobrý útočný hokej, ale tri hlúpe útočné fauly nás stáli zápas a inkasovali sme kvôli nim trikrát. Dostávame veľa gólov, niekedy dostaneme náhodné góly, niekedy diskutabilné, teraz tri v oslabení.“