Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom súboji 41. kola Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 5:1 a posunuli sa v tabuľke so 66 bodmi na piate miesto. Domáci si pripísali tretiu prehru z uplynulých štyroch zápasov a zostali na 11. mieste, už s päťbodovým mankom na desiaty Liptovský Mikuláš.

Nitrania viedli od 19. minúty zásluhou presilovkového gólu Brenta Gatesa. Na jeho zásah dokázal odpovedať Ben Johnson, ale v závere druhej tretiny vrátil hosťom tesný náskok Patrick Newell. O svojom víťazstve definitívne rozhodli hráči spod Zobora v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Triumf spečatil v 57. minúte svojím 22. gólom v sezóne Samuel Buček.

Tipos extraliga – 41. kolo:

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Góly:
 26. Johnson (Loggins, Roy) – 19. Gates (Buček), 39. Newell (Jackson), 49. Jackson (Gates), 57. Okoličány (Lacka, Čederle), 57. Buček. Rozhodovali: Baluška, Stano – Frimmel, Kacej, vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2736 divákov.

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Johnson, Roy, Loggins – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Fafrák, Barto, Kováč

HK Nitra: Kašík –  Cotton Bača, Stacha, Vitaloš, Valent, Fatul – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Pobežal, Hrnka