NOVÉ ZÁMKY/KOŠICE – Na triumf s Detvou nadviazali najlepšie ako mohli. V utorok 22. októbra triumfovali novozámockí býci v rámci 15. kola Tipsport Ligy na Košickom ľade 3:2 po predĺžení.

„Na tento zápas sme sa poctivo pripravovali. Košice hrali dobre a bránili nám v rozohrávke vo vlastnej tretine. Hrali celoplošný hokej a nedali nám možnosť kombinovať. Len sporadicky sme sa dostávali do brejkov a šancí, preto je pre nás tento výsledok veľmi prijateľný,“ pousmial sa na pozápasovej tlačovke hlavný tréner Ladislav Branikovič.

Na slová svojho kolegu nadviazal jeho asistent a tréner brankárov František Kučera, ktorý vyzdvihol opäť výborne chytajúceho Mateja Kristína v bráne Nových Zámkov. „Už bolo načase vyhrať aj v Košiciach! Vďačíme za to veľmi disciplinovanému výkonu podporenému kvalitným výkonom brankára.

Konzistentné výkony na brankárskom poste nezdobia novozámocký tím prvý rok. Aj na vôbec prvom a do utorka jedinom víťazstve Novozámčanov v Košiciach mal veľkú zásluhu v tom čase brankár Joakim Lundström, keď 16. októbra 2016 vychytal futbalový výsledok 1:0.

Tentokrát bol hrdinom Matej Kristín, 29-ročný rodák z Ilavy, ktorý si v posledných troch dueloch (Poprad, Detva, Košice) udržal 97.69 % úspešnosť zákrokov. „V Košiciach sa nevyhráva každý deň a v kabíne sa spomínalo, že sme tu nevyhrali veľmi dlho. Ja som tu na to, aby som dával tímu šancu na víťazstvo v každom zápase. My to máme v podstate postavené na tom, že musíme hlavne brániť a ja by som to mal pochytať. Základom je bojovnosť, ktorá je jedinou cestou k víťazstvu, pokorne a skromne poznamenal Kristín.

Ani v Košiciach nechýbal na lavičke počas zápasu riaditeľ klubu Imre Valášek. Ten v poslednom rozhovore pre klubový web spomínal, že by chcel otázku nového trénera doriešiť v čo najkratšom čase, s odstupom času sa však na vedení klubu rozhodli inak. „Venujeme sa našej hre a popri tom sa paralelne vedú diskusie s potenciálnymi nástupcami. Hoci máme niečo otvorené, určite to nechceme uponáhľať. Netlačíme teda na pílu.

Býci majú v novej sezóne problém najmä v zápasoch, kde sú papierovým favoritom. Na druhú stranu, zdá sa, že im sedí rola outsidera. Vonku dokázali zdolať Slovan, Banskú Bystricu i Košice.

„Jasne sme si povedali, že musíme začať tvrdo pracovať. Sme presvedčení, že náš čas ešte príde. Niečo sme už načrtli v Košiciach, kde sa mužstvo zomklo a bojovalo do poslednej minúty. Potešila ma skutočnosť, že sme neskladali zbrane a výhru sme si vystrieľali v predĺžení. Body potrebujeme ako soľ a chceme sa vyšvihnúť vyššie, zhodnotil posledné obdobie Valášek, ktorého po zápase v Košiciach mrzeli najmä hráčske straty. Zápas nedohral kapitán Juraj Jurík, menšie komplikácie trápia aj Tomáša Urbana. „Veríme, že to nebude nič vážne. Dobrou správou je, že sa o chvíľu vráti Vašo Stupka. Ak nie v piatok, tak predpokladám, že v nedeľu, informoval na záver.