NOVÉ ZÁMKY – V piatkovom stretnutí 45. kola Tipsport Ligy vyhrali zverenci trénera Miroslava Mosnára v Detve 3:1. V tabuľke poskočili Býci na priebežnú desiatu priečku.

HC 07 WPC Koliba Detva – HC MIKRON Nové Zámky 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly:
17. V. Fekiač (Gašpar, Čacho) – 7. Stupka (Rogoň, Bajtek), 24. Obdržálek (Bajtek, Mikuš), 44. Števuliak (Mikula). Rozhodovali: Kalina, Juhász – Bogdaň, Kis-Király, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 300 divákov.

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík – Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Gachulinec – Žilka, Klíma, Zuzin – Čacho, Podešva, Ščurko – Lalík, Valent, Gašpar – Král, V. Fekiač, Čenka – Török

HC MIKRON Nové Zámky: Pavlas – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš – Rogoň, Bajtek, Stupka – Obdržálek, Fábry, Jurík – Števuliak, Hruška, Andrisík – Mikula, Holovič, Ondrušek

Oba tímy si v úvode vypracovali náznaky šancí, od začiatku sa hralo v dobrom tempe. Ako prví udreli hosťujúci hokejisti, v 7. minúte sa po strele Bajteka dostal k puku Stupka a dorazil ho za Petríkov chrbát. V 10. minúte mali Zámky ďalšiu veľkú príležitosť, prečíslenie 2 na 1 zakončil Obdržálek strelou, s ktorou si brankár poradil. Domáci mohli vyrovnať v 13. minúte, keď si zahrali minútu a 38 sekúnd presilovku o dvoch hráčov. Mali veľký tlak, ale Pavlasa neprekonali. Podarilo sa im to až v 17. minúte, keď sa z dorážky presadil V. Fekiač.

Hosťom sa podarilo skórovať v početnej výhode. V 24. minúte poslal na bránku tvrdú strelu Mikuš, Obdržálek ju šikovne tečoval a Petrík už nestačil zareagovať – 1:2. V ďalšom priebehu si zahrali tri presilovky aj Detvania, potom dve hostia, ale ani jeden tím ich nedokázal premeniť na gól.

Ten prišiel až v tretej tretine. Najprv mal veľkú šancu Čacho, ktorý však nedostal puk do odkrytej bránky a domáci vzápätí znovu pykali. V 44. minúte vybojoval puk Mikuš, prihral ho Števuliakovi a ten zvýšil na 3:1 pre Nové Zámky. Hostia si v ďalšom priebehu kontrolovali dvojgólový náskok a domácich nepúšťali do vyložených šancí. V posledných dvoch minútach im k tomu pomohlo vylúčenie Krála, po ktorom už Detve nezostal priestor na záverečný tlak.